Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kvota nőnek vettek fel a...

Kvota nőnek vettek fel a munkahelyemre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy IT céghez vettek fel úgy másfél eve.Kozepfoku Informatikus végzettségem van(Junior szoftverfejlesztő pozícióba).

Mar az elejetol fogva ilyen nagyon könnyű, sokszor nemis konkrétan programozáshoz kapcsolódó feladatokat adtak. Mostmár igen, mert mar szóltam, hogy backend feladatokat szeretnek kapni.Most beraktak egy csapatba ,de senki le se szja, hogyha segitesegre van szükségem.Kezdo vagyok, tisztában vannak a tusasommal es, hogy nem vagyok kepes egyből mindent megcsinalni, főleg, hogy az első 8 hónapban 0 programozást csinaltam.

Ezzel ellentétben az ujjonnan érkezett férfi kollegaimnak, akik hasonló (de olyan is van hogy csak egy bootcamp vegzettseggel) egyből adnak egy mentort.Ma is hallottam, ahogy a csoportvezető bemutat egy uj kollégát egy másiknak aki régebb ota van ott es ecsetelik, hogy mit fognak együtt csinálni.Hozzam ez a csoportvezető figura kb 1 évig hozzam se szolt!

Mintha csak dísznek lennek ott... :(

Felmondani nem akarok, mert egy meg nem tudnek egy másik állást találni.Sokat programozok itthon is, mar hétvégeken is, de azért ennek meg kb 2 évig egy kell mennie, hogy magabiztosan a munkaerő piacra vethessem magam.

Masoktol is hallom, hogy jaj ma volt nálam a Feri, megmutattott minden, mi hogy működik, stb stb.Mintha a vezetőségnek en nem is léteznek.Volt olyan ,hogy írtam az osztalyvezetonek mert az egyik halal unalmas feladatommal kapcsolatban vol kérdésem es konkrétan nem válaszolt, hanem csak átküldte az e-mailen az o női kollégájának, es utána o válaszolt.Lathatatlannak érzem magam, es , hogy nem kapok olyan esélyeket mint a férfiak.Csak magát a munkát kaptam meg, de belem energiát nem akarnak fektetni, csak legyetk ott, azon kész.


A kerdesem az lenne, hogy van aki tapasztalt hasonlót(saját boron vagy latja mason, hogy kvóta nö). Mit csinálják szerintetek?Vajon ez valóban igy van, vagy csak bekepzelen magamnak? Van egyáltalán ilyen manapság?Kerlek mindenkepp írd meg a munkakört is a valaszodban.

Köszi a válaszokat.


ma 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok járatos abban, hogy milyen jogköreid vannak egy ilyen környezetben, mindenesetre én felvetném a közvetlen főnökömnek, hogy fejlődésre való igény kielégítésének okán beoszthatna valaki mellé dolgozni, ahol van esélyed fejlődni is és nem csak szobroznod kell.
ma 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahol én dolgozom, ott fordított a helyzet:

Az új munkaerőkhöz rend szerint odamegyek, hogy kötelezettségek nélküli esélyt adjak nekik a szakmai fejlődésre, amennyiben csatlakoznak hozzám, - megmutatom szívesen az egyik vagy a másik munkafolyamatot.

Olyan kollégáim vannak, akik vevők erre és minden alkalmat megragadnak arra, hogy tapasztalatokat gyűjtsenek, - szakmai alázatot érzek, amikor megköszönik nekem, hogy adtam nekik lehetőséget a fejlődésre.

Talán az sem megszokott, hogy megkérdezem őket arról, miként képzelik el egy-egy részfeladat megoldását a saját gondolatmenetük mentén és nem szokásom beléjük fojtani a szót, lesöpörni gondolkodás, szakmai érvelés nélkül az ötleteiket. Eleinte zavartan néztek maguk köré, mert ahhoz szoktatták hozzá az ezt megelőző munkahelyeiken őket, hogy "kuss a nevük", - "valószínűtlen" kategória volt számukra, hogy partner vagyok, nem csak egy kolléga.

ma 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!