Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak volt egy eltartási...

A páromnak volt egy eltartási szerződése, örökölt egy ingatlant a mamájától.az édesanyja is örökölte Akinek van egy lánya egy másik asik férfitól.szerintetek????

Figyelt kérdés

Nah a két apa halott.

most ...itt élünk nem rég született meg a babucink. házasok vagyunk. Majd nem Külön élünk az édesanyjától de gyakorlatilag csak a háló szobája van nálunk.NEm akar szobát magának arra a helyre ahol a konyhája,wc,zuhanyzoja van...

Állandó jelleggel át járó ház van nálunk.nincs tekintettel ránk. Említettem a lányát..az jön -megy kedvére.nincs ide bejelentve máshol él. A párom édesanyja féltékeny mert mindent a párom örökölt ..a lánya semmit.es rá akarja hagyni az ő részét.meg nem írta rá.epitkeznenk ez zavarja őket..van egy szoba ott lakott a lánya ..az lenne a babuci szobája..hiszti lett belőle..ez nálam kibxxxxx a biztosítékot..amúgy mindent mi fizetünk . A párom épített mindent .javított a számlákat elrakta.

Kérdés...mit tegyünk hogy békén hagyjanak???? Gondoltunk eladjuk de közös tulajdon. és párom 1/3 része az övé..szóval jóval többjoga van de ezzel nincsenek tisztában..én csak pislogok hogy milyen undorítóak..annyit tettem eddig hogy megmondtam hogy a közelébe sem jöjjön sem a lányom sem az én közelében az anyja sem a lánya...

Remélem ertettetek..nem egyszerű nah de ha párom nem ragaszkodna ennyire a házához akkor már itt sem lennénk..

Párom nem élt itt egyedül élt itt az anyja ... Fizetett mindent kihasználták és most is mi fizetünk mindent. . ingyen elő kis xxxx az anyja ..de mindent akar . undorító.


ma 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Le tudnád írni érthetöen, mi a helyzet meg mi a kérdés??? Mert ez így teljesen érthetetlen zagyvaság.

Ha valakivel eltartási szerzödést kötnek és az illetö meghal, a lakása/háza az eltartóé lesz.

Az eltartási szerzödéssel szerzett ingatlan nem örökség.

Ha a párod örökölt valakitöl egy ingatlant, akkor az az övé, de jó lenne tudni, kitöl örökölte.

AZ nem érthetö, hogy az anyja hogy jön ide, ö milyen ingatlant örökölt és kitöl?

Az anyának elvileg a saját örökségét jogában áll arra hagyni, akire akarja, de ha kizárólag a lányára hagyná, a fiának akkor is jár belöle köteles rész.

Feltételezve, hogy az öröklések ugyanarra az ingatlanra vonatkoznak, az anyának csak a saját része fölött van joga rendelkezni.

Eladni közös tulajdont csak az összes tulajdonos beleegyezésével lehet.

Elvileg lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését, de iylenkor az ingatlant elárverezik és az árat osztják el a tulajdonosok között, viszont kényszerértékesítéskor nagyon ár alatt lehet csak eladni.


Ami a párod testvérét illeti, neki minden joga megvan az anyját látogatni, ebbe senkinek nem lehet beleszólása, még a párodnak sem. Neked meg végképp semmi jogod sincs az ingatlannal kapcsolatban intézkedni.

ma 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi szerepelt az eltartási szerződésben.

Ha feketén-fehéren az, hogy az eltartásért a párod örökli a lakást, és ez hiteles okirat, nincs miről beszélni.

Kivéve, hogyha az ingatlan nem kizárólagos tulajdona volt a mamának. Ha az ő tulajdona volt és úgy örökölte a szerződés fejében a párod, akkor viszont az anyukája nem örökölt.

Mondjuk én kivásárolnám az egyharmadot, aztán mehetnek a sóhivatalba.

Akkor van gáz, ha az anyósnak haszonélvezeti joga van, mert az erősebb még a tulajdonjognál is.

ma 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ott akartok lakni, akkor ki kellene vásárolni a párod anyukáját. Ha nem akartok ott lakni, el kell adni, és az árat tulajdoni arányok szerint elosztani.


Ha nem tudtok megegyezni, bíróságtól lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését.

ma 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eskü IQ teszthez kötném a szaporodást. Szóval az 1/3 ad nagyon nem többlet jog. Tehát valaki más ingatlanában éltek, és még nektek áll fejjebb.
ma 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fuss neki mégegyszer, mert ez így egy érthetetlen katyvasz!
ma 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem anyósodnak több köze van ahhoz a házhoz mint neked aki csak be akarja tenni a fenekét. Te hány milliót adtál bele hogy azt hiszed bármi jogod is van? Csak mert csináltál egy édesbaucikát? Bocsi de erre kb mindenki képes...
ma 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!