Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki küld nekem pénzt...

Ha valaki küld nekem pénzt paypal-en keresztül, kell vásárolnom ajándék kártyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem értek hozzá ezért kérdezem, elvileg küldtek nekem pénzt paypalen keresztül és küldött nekem egy linket hogy vegyem meg az ajándék kártyát és csak akkor jön át nekem, igaz ez? 25usd a kártya feleslegesen nem szeretném megvenni! Válaszokat előre is köszönöm!

szept. 17. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miről szólt az egyezség? Miért küldték a pénzt, hogy mire használd fel? Ki és miért várja el, hogy megvegyél egy 25 dollár értékű kártyát?

Ez így elsőre valami átverés előkészítésnek tűnik, az indiai csalók szeretik a játékkártyás megoldást.


Normál esetben ha küldtek neked pénzt Paypal-en keresztül, akkor az egyből jóváírásra kerül a számládon és ennyi. Nincs több teendőd vele. Ráadásul ha egy olyan linket is küldtek ami adathalász oldalra vezet, akkor azon keresztül ellophatják a profilodat is, mert fizetéskor kiadod pl. a belépési adatokat és azt megszerzik.

szept. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A következő az lesz hogy diktáld be küld el nekik az ajándékkártyán lévő beváltható kódot, hogy megkapd a neked küldött pénzt.


Afrikai meg indiai csalók nyomják ezt.


Amúgy mi az hogy " elvileg küldtek nekem pénzt"? Elvileg? Elvileg kicsoda? ismered az illetőt? vagy csak valami random ember rádírt hogy küldött neked pénzt paypallra te meg el is hiszed?

szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!