Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Jófogáson akartam eladni...

A Jófogáson akartam eladni egy cipőt 1000 Ft-ért, csakhogy ne dobjam ki, hátha tudják még használni. Jelentkezett is egy nő, aztán mégsem lett belőle semmi, mert nem érkezett meg a pénz. Viszont visszaéltek a kártyámmal.Mással is történt már?

Figyelt kérdés

#Jófogás csalás
aug. 25. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy éltek vissza a kártyáddal? Ha te vagy az eladó, akkor legfeljebb bankszámlaszámot adsz meg az utaláshoz, semmi többet. Ha kicsalták tőled a bankkártya adatokat, akkor nem sok fogalmad van a banki ügyletekkel kapcsolatban, és kifejezetten veszélyes így a neten hirdetni.


Akinek van bankszámlája, legalább ennyit tanuljon meg, hogy ne húzzák le:

- ha bankkártya adatokat adsz meg: te fizetsz (vagy a nevedben azok akiknek kiadtad)

- ha bankszámlaszámot adsz meg: neked fizetnek, és csak befizetni lehet rá, pénzt levenni nem

aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdező, odaadtad "a nőnek" a bankkártyádat és a pin kódodat, hogy tegye rá a pénzt, vagy csak a kártyád adatait adtad meg (név, kártyaszám, lejárat, biztonsági kód)?

És miért?

aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor tud visszaélni ha megadod a pin kódod.

Mostanában sűrűn van csalás küldenek egy linket amin különböző magyar bankok neve van rakantintva kéri a felhasználó nevet plusz belépési kódot.Na erre nem szabad rámenni.

aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ott a pont egyes kommentelőnél.
aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, nagyot hibáztam, de az átlag, becsületes ember nem ebből indul ki, de egy-egy pofon után megtanulja.

Én is károsultam, mert ami a hitelkártyámon volt épp, azt bitcoinra utalták. DE!! utaltam a számlámra 1.860.000 Ft-ot, amit gondolom más valakitől csaltak el és azt is elvásárolták.

aug. 25. 17:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat! utaltak!!! a csalók.
aug. 25. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem becsület kérdése, hanem általános műveltségé vagy ismereté. Ha pénzügyekkel foglalkozol, akkor tudnod kell mi mit csinál, különben úgy vernek át ahogy akarnak. Csak úgy adhattad ki a bankkártya adatokat, ha fogalmad sem volt róla, hogy azzal hozzáférnek majd az egyenlegéhez.

A jófogás, marketplace és hasonló szabályozatlan piacterek ma már olyanok, hogy az első 10 érdeklődőből 10 csaló lesz, és észnél kell lenni nagyon. Vagy ha bizonytalan vagy, akkor rákérdezni akár itt is, és még időben szólnak, hogy vigyázz.

aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5. Tettél már feljelentést? Ha nem, akkor minél előbb. Nem is azért, hogy visszakapd a pénzed, mert arra szerintem már keresztet vethetsz, viszont amiatt, hogy a te számládra érkezett esetleg mástól kicsalt pénzt, amiatt a rendőrök téged fognak zaklatni és védekezned kell, hogy semmi közöd hozzá.
aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8/8 Igen, de még nincs visszjelzés.
aug. 25. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!