Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Más is volt illetve van ilyen...

Más is volt illetve van ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés
Más is volt hasonló helyzetben ? Hogy néha - néha eszébe jut az egyetem , hogy jelentkezzen - e vagy nem. Eszembe jutott már az is ha jelentkeznék akkor azért is , hogy legyen valamiféle elfoglaltsága az embernek meg ha már jelentkezik is akkor olyan szakra amiből pénzt is lehetne termelni csak néha eszembe jut az is , hogy mi van ha nem sikerül vagy nem úgy ahogy azt gondoltuk és ha lehet akkor inkább támogatott szakra.

aug. 10. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De tulajdonképpen mi vesztenivalód van? Ha jól értem, most nem csinálsz semmit. Annál mindenképpen hasznossbb a tanulás.
aug. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor gondolom bent az egyetemen sem majréznak vagy valami hogy bizonytalan vagyok ezekbe a választásokba vagy segítenek ezekbe ?
aug. 10. 08:23
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem fordulj pszichiáterhez, mert szemlátomást vannak gondok a toronyban. Az egyetem nem óvoda, és ott senki sem fog pátyolgatni. Vagy meg tudod csinálni, vagy nem. Ennyire egyszerű.
aug. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van valami szak is, ami érdekel? Vagy csak kíváncsi vagy, milyen az egyetem? Utóbbi esetben semmi értelme nincs egyetemre menni. Akkor vágj csak bele, ha van valami célod is (pl. tudod, hogy fizikus akarsz lenni).

Az, hogy bizonytalan vagy, az egyetemen senkit nem fog érdekelni. Felnőtt emberek járnak oda, az oktatókkal pedig amúgy sincs általában olyan jellegű kapcsolat, mint középiskolában, nem is nagyon ismernek egy népszerűbb szakon. Persze, van HÖK meg ilyenek, a gyakorlati dolgokban is kap jó esetben segítséget az ember (bár sok dolognak magadtól, önállóan kell utánanézni, hiszen ismétlem, felnőtt emberek járnak oda), de a kételyeiddel nem nagyon fognak foglalkozni. Egy egyetemi szakon az az alapfeltevés, hogy azért mentél oda, mert konkrétan azt az adott dolgot akarod tanulni. Ha mégsem vagy benne teljesen biztos, az onnantól kezdve egyéni probléma. Döntéseket meghozni, tanulni, lediplomázni senki nem fog helyetted.

aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
És ott állsz majd egy diplomával, amivel nem tudsz elhelyezkedni. Fizikai munkásnak meg nem állsz, mert hát nemazétanútamén...
aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!