Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kést 6 vagy 8 cm-től lehet...

Kést 6 vagy 8 cm-től lehet tartani civilként?

Figyelt kérdés
Utána néztem, és én 8-at találtam, de mindenkitől azt hallom, hogy 6 cm. Nekem multitool-ban vannak 7 centis élek. Most ez pontosan hogyan is van?

júl. 25. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz: a) * az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja [...]"

Amíg hatályos a rendelet, ez van érvényben.

júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, mit értesz tartani alatt. 90 centis bozótvágó is lehet nálad. No meg kenyérvágó kés sem rövidke. A hangsúly azon van, miképpen van nálad. Gyári csomagolásban, vagy élét biztonságosan becsomagolva, élvédővel ellátva táskád mélyén, kocsi csomagtartójában lehet. Ha felkapom és szúrokra van esély, akkor nem.
júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tartani bármilyet lehet. Nekem 25 cm-es késem is van itthon, és teljesen legális.

A 8 cm-es pengehossz arra vonatkozik, hogy pl. a zsebedben hordod, vagy neadjisten a kezedben. Közterületen csak akkor lehet nálad 8 cm-nél nagyobb, ha az indokolt okból van nálad (pl. szállítod a használat helyére), és becsomagolva, de legalábbis elpakolva, mások által nem láthatóan viszed.

júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!