Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról a...

Mi a véleményed azokról a magyarokról ,akik nem tudják a magyar himnuszt?

Figyelt kérdés

júl. 23. 14:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Semmi. Hidegen hagy.
júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Mi az a himnusz?
júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Műveletlen, hazátlan emberek. Legalább annyit illik belőle tudni amit éneklünk. Nem kell fejből tudni a további versszakokat, de azt a picit nehogy már nehéz legyen megtanulni...
júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Ciki. Általános iskolai tananyag.
júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát ,igen.Sok hazátlan ember van ezen a földön.
júl. 23. 15:22
 6/18 A kérdező kommentje:
3-as
júl. 23. 15:22
 7/18 A kérdező kommentje:

3-as

Őszintén megszólva :)

Én sem tudom a magyar himnuszt.

De én nem tartom magamat műveletlennek ,mert én ünnepélyes alkalmanként az internacionálét éneklem.

júl. 23. 15:30
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Tudom a himnuszt, de...

Mindig úgy voltam a kötelezően megtanulandó dolgokkal, hogy ez erőszak, nehezen fogadja be a gyomrom. A történelem is olyan, hogy a nyertes írja, nem a vesztes, miért kellene nekem mindent elhinni, csak azért, mert ez az előírás?! Ki állítja biztosra, hogy minden úgy volt, ahogy lenyeletik velem? Mi hasznom lesz abból a későbbiekben, hogy megtanulom egy 100+ éve elhunyt költők versét, ami nem érdekel egy cseppet sem? A világ változik, más nemzetek himnusza vidám, éltető, bíztató, erőt adó, mi meg maradunk ennél a sötét, gyászos hangulatú vacaknál, csak mert kötelező és persze illendő kívülről fújni, mert le vagy nézve, ha kilógsz a kinevelt klónok sorából.

júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8-as

Egyetértek :)

Maximálisan!

júl. 23. 15:48
 10/18 anonim ***** válasza:
33%
Volt egyszer a tv-ben, hogy az utcán kérdeztek az embereket azokból a kérdésekből, amelyeket tudni kell annak, aki sikeres magyar állampolgársági vizsgát akar tenni, pl. a himnuszról is volt kérdés, meg a Szózatról is. Az utca emberei nem nagyon tudták a válaszokat.
júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!