Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az ultrakonzer...

Mi a véleményed az ultrakonzervatív magyarokról?

Figyelt kérdés
Ultrakonzervatív magyarok alatt azokat a magyarokat értem, akik elhagyták a civilizáció előnyeit: nincs autójuk, telefonjuk, internetük és háztartási gépük, mindez tilos (de nincs tilalom a modern mezőgazdasági eszközökre, gázra, vízre), csak a fiúk járnak iskolába, a lányok pedig otthon tanulnak. Az ultrakonzervatív magyarok önmaguk filmezését és fényképezését is tiltják, ezért életük egyik legszégyenletesebb pillanatának tartják az útlevélfotózást. Ezek az emberek azt is hiszik, hogy Magyarországnak ki kell lépnie az EU-ból, és az Európa-orientált magyarok Magyarország árulói.

2023. okt. 26. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Lehet talán max 50 ilyen retardált ember az egész országban, és ők is gondolom valami féle szektások.


,,csak a fiúk járnak iskolába, a lányok pedig otthon tanulnak"


Az megvan, hogy bűncselekménynek számít a gyerek kötelező közoktatástól való visszatartása? Tehát innentől kezdve az ezen rétegbe tartozó emberek bűnözőnek minősülnek.

2023. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Itt több dolog is össze lett keverve.


Az EU-ból kilépés teljesen más kérdés, mivel az politikai és nem szól a telefonról lemondásról szól, a fotózás tilátásról és a lányok iskolába járatásának tiltásáról sem, ezeket így nem keverném olyan módon, mintha ezek mind egy nézetet képviselnének. Az EU-ból való kilépésnek ezekhez semmi köze sincs, még akkor sem, ha valaki ezeket kivételes módon mindet saját meglátásainak tartja.


Az EU-ból kilépést amúgy egész Európában fontolgatják valamilyen formában és nem közösség nélkülöző formában, hanem egy valódi és mindenkinek hasznos együttműködésre átváltásként.


A nincs autó és telefon pedig egy mezőgazdálkodó közösség sajátossága (kb). De mindent ők sem tudnak kizárni, csak a lehető legtöbb önellátásra törekszenek. Ami valóban nem is rossz az élelmiszerek tekintetében.


Az általános iskolai oktatásból pedig valóban nem maradhat ki a gyerek, mivel az kötelező.


Ezek külön külön létező elképzelések és ha valakik akár mindet magukénak is vallják, az nagyon kevés ember lehet ténylegesen.


Összességében szerintem sincsenek valami sokan, akik ez mind a meggyőződésük, állásfoglalásuk. Amúgy meg az ő dolguk...

2023. okt. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismersz ilyen embert? Én nem is hallottam ilyenről.
2023. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Neked kipattant valami az agyadból, elnevezted ezt a nemlétező csoportot "ultrakonzervatív magyaroknak", írsz hozzá egy több sebből vérző meghatározást, majd várod a kommentelők véleményét a saját agyszüleményedről...

1. Az "ultrakonzervatív" jelzőt eddigi 45 évem alatt egyetlen egyszer hallottam: Bencsik András nevezte magát így még kb. 16-17 évvel ezelőtt, kissé viccesen és önironikusan, az ultraliberálisok ellenpontjaként.

2. Akiket te körülírtál, azok az amishok, akik legnagyobb számba az USA-ban élnek (Utah, Pennsylvania, Ohio, stb.).

3. Az útlevél ugyebár nem kötelező, így fotózásra sincs senki rákényszerítve, már csak azért sem, mert az EU-n belül szabadon lehet utazni, ami viszont autó, vagy tömegszállító jármű nélkül ugyebár eléggé nehézkes...

4. Ismered Volner Jánost? Korábban jobbikos volt, most a Huxit pártot vezeti. Képzeld el: van autója, a jogsija, fényképes iratai; használja a netet, van telefonja és (bár sosem jártam nála) gondolom, mosógépe, TV-je és hajszárítója is akad otthon...

5. Schnell Ádám neve mond valamit? Jászai-díjas színész, érdemes művész, szinkronszínész (ő Brian hangja a Family Guy-ból). Elárulta, hogy már 2004-ben is az EU-s csatlakozás ellen szavazott, mert már akkor is látta, hogy az unió rossz irányba megy. Azóta pedig ez még inkább felerősödött. Próbálj inkább azon elgondolkodni, hogy mi ennek az oka (hátha több haszna van, mint értelmetlen kérdéseket kiírni).

2023. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!