Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megteheti egy cég ahol dolgozo...

Megteheti egy cég ahol dolgozok hogy 1 évre 14nap szabadságot adjon?

Figyelt kérdés
A cég ahol dolgozok ugye 14 nap szabadságot ad egy évre (12órás meló) és 13at el is használ leállásra és ebből már év elején kijelentik hogy fixen kell nekik 12nap. És hát ugye még beugrik még egy nap arra is kiírják így van egész évre 1 szabim amit tudok használni. Ez így normális hogy csak ennyit adnak és hogy ennyit el is vesznek?

júl. 22. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nehéz felfogni a mt. tartalmát? Hogyne, köszönd is még meg azt a 14 napot. Atyaég...
júl. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy nem.
júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Az alapszabadság ami jár az eleve 20 nap.

Erre jön rá még életkorod után járó napok, ha van gyereked akkor utána is jár plusz 2 nap (1 gyerek esetén).


Viszont abban nem vagyok biztos, de úgy tudom, ezek 8 órás munkaviszonyra értendők. Szóval ha te 12 órásban dolgozol és kérsz egy napra szabit, akkor arra valójában másfelet vonnak le.....de javítsatok ki ha rosszul tudom.

júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szabadság napok számát nem a munkáltató szabja meg. Megvan mindenkinek, hogy hány napja van. Kortól is függ, rá tudsz guglizni. Az ok, hogy a 2/3 szabiddal a munkáltató azt csinál, amit akar. Mert arról ő rendelkezik. A többiről te. De nem, senkinek nincs csak 14 nap szabija. 20 naptól indul alapból, ennél nem lehet kevesebb.

Az mondjuk lehet, hogy te nem januárban kezdtél dolgozni, hanem év közben, akkor lehet, hogy időarányosan arra az évre csak 14 nap szabi jár.

júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ên is 12 órában dolgoztam és ott is kevesebb szabit kaptunk, mert 1 napot nem 8, hanem 12 órának vettek, szóval, ha egy nap szabira mentem, másfél napot vonták le.

Azt nem tudom, hogy törvényes-e, de attól tartok találtak rá kiskaput.

Viszont ott legalább akkor vehettük ki, amikor akartuk.

júl. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!