Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg a munka ada értelmet...

Tényleg a munka ada értelmet az életnek?

Figyelt kérdés

júl. 6. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Valami szekta tagja mondta ezt?
júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Van, akinek igen, mert így érzi hasznosnak magát. Akár a munka elvégzése miatt akár a fizetése miatt, amit megkeres az adott munkával.
júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1/


Nem hanem már több filmben meg mesében is hallottam ezt a kijelentést.

júl. 6. 12:28
 4/9 A kérdező kommentje:
Én szerintem a munka inkább elveszi az életet.
júl. 6. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem
júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Fassag
júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát munka után kapod a pénzt ami nélkül nehezen tudnál élni. De nem ez az élet értelme mert igazából azt látom hogy nincs semmi értelme.
júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az életnek maga az ember ad értelmet.

Ez pedig egyénspecifikus. Az alap ugyan külső szemmel ugyan az, ám betekintesz a részletekbe, az illető személyiségébe, akkor már más a helyzet.


Vannak szolgalelkűek, akiknek a vacak meló és az alap ösztön dolgok adnak értelmet, mert nem tudnak mit kezdeni saját életükkel. Nem igen tudatosak.


S vannak a tudatosabbak, akik önmaguk szabadságát megteremtik, vagy/és minimum azt csinálják, amit szeretnek s értenek hozzá.

Ezutóbbi az alkalmazotti szvéra, az előtte lévő szabadabb pedig saját maga ura, annyi, hogy a társadalom részeként alap dolgokat megtesz, mint pl adózás, termék vagy szolgáltatás a nép felé, hiszen egymásból élünk.


S minden munkával, befektetett idővel jár.

A saját kis kert az udvarban, a hobbik, a pénzkeresés adott formái, a lakhatás, az otthon kialakítása, a kapcsolatteremtés és azok megtartása, fejlesztése, hogy ne lankadjon, múljon el. Stb.


Mindenbe kell dolgozni és tartani a frontot.


Az nem mindegy milyen a körülmény, mentalitás, közérzet, lelkülete mindennek a munkafolyamatnak, ami része s java az életünknek.


A munka szó alatt nemcsak a karriert lehet érteni. Ebben a kontextusban viszomt már mondhatjuk, hogy a "munka" az élet értelme, mert mindenért meg kell dolgozni.

Ahogy a pici gerle pár is lefészkelt az előttem lévő tisza fára és azon dolgoznak, hogy otthont teremtsenek utódjaiknak.

júl. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Alkotni csak munkával lehet. Az élet értelme pedig az alkotás. Valami maradandónak a megteremtése.
júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!