Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kreszhez/jogosítvány csinálásh...

Kreszhez/jogosítvány csináláshoz kell külön látásvizsgálat?

Figyelt kérdés

Egy barátom azt mondta hogy neki kellett az orvosi alkalmassági vizsgálat mellett külön szemészeti vizsgálat, de az ofotérteset nem fogadták el

Ez igaz?

Mert interneten nem találtam semmit a külön látásvizsgálatról hogy kellene csak az orvosi alkalmasságiról ( ahol elvileg alapból csinálnak ilyen egyszerűsített látásvizsgálatot)



tegnapelőtt 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak orvos által készült lelet elfogadható. Az én családorvosom úgy oldja meg, hogy a rendelőjében kitett Kettesy-féle visus táblát kell végig mondanom, és csókolom. De lehetnek olyanok, akik komolyabban veszik. És az is előfordulhat, hogy csomó más vizsgálathoz is kötik.
tegnapelőtt 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Háziorvos leolvastatja a táblát ha nem látsz rendesen elküld szemészhez.

Szerintem egy ofotérteset el kellene fogadnia ha normális.

tegnapelőtt 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kell. Amikor még nem voltam szemüveges, akkor csak elolvastatták a táblát. Amióta az vagyok, elküldtek a szemészetre, ők bevizsgálták a szemüveget, és úgy olvastatták el a táblát. Szemvizsgálat mint olyan, fel sem merült (magyar szakrendeléstől mi vársz???) Anno a szemüveget egy optikában zajlott, nagyon alapos vizsgálat alapján csináltattam (de nem orvos, optikus csinálta)
tegnapelőtt 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem új!

Sehol sem néznek színtévesztést?

Ez alapvető vezetésnél.

Nem egyértelmű, hogy a táblát jól olvasod, akkor a színeket is jól látod.

tegnapelőtt 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 vagyok: nem, nem érdekelte őket az esetleges színtévesztés
tegnapelőtt 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elsőfokú vizsgálatot végző orvostól függ, hogy gépjárművezetői orvosi alkalmasság megállapításához milyen szakrendelésre küld el. (Az elsőfokú vizsgálatot, többségében, a háziorvostól kérik.)

A mi háziorvosunk ilyenkor mindenkit elküld labor vizsgálatra, továbbá életkortól, kezelt betegségtől függően, más szakvizsgálat(ok)ra is.

Szemészetre elsősorban nem a látásélesség vizsgálat miatt küldenek, hanem pupillatágítással szemfenék vizsgálatot végeznek, ami többféle diagnosztikára alkalmas. Amiatt is küldhet valakit szemészeti szakrendelésre, mert gyanúja van pl. látótérszűkülettel kapcsolatban; ő ilyen vizsgálatot nem tud végezni.


// 4-es válasz írója! (15:54)

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 13/1992. (VI. 26.) NM rendeletben, 1. alkalmassági csoportú vizsgálat kérése esetén soha nem volt megállapított színlátási elvárás; így végeztetheti az orvos, de minek? Alkalmas a teljesen színvak, és pl. a pirosat zölddel tévesztő is. 2. alkalmassági csoportú vizsgálat kérése esetén, ha a vizsgálatot végző orvos színlátás zavart állapít meg, akkor az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg; ilyen esetben, felderítésként, elvégzi a vizsgálatot.

tegnapelőtt 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Színtéveszés babos könyv az első jogsi szerzésnél volt.

Többször nyilván nem.

tegnapelőtt 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!