Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tehetek még?...

Ilyenkor mit tehetek még? Postai befizetési probléma. A többi lent van.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma nekem kellett volna befizetnem az autó biztosítást. Indulás előtt átszámoltam, hogy az egész 51000Ft meg van-e és megvolt. Elmentem a postára, hogy befizessem és mondta az ottdolgozó, hogy várjak egy kicsit, mert amit csinált már majdnem végzett vele. Vártam kb 1-1,5 percet,(addig megnéztem, hogy mennyi a fődíj) majd visszafordultam és közölte, hogy 50908Ft-ot kellene fizetnem, míg ott csak 33000Ft volt. Nem hiszem, hogy elszámoltam volna magam. Úgy számoltam, hogy 2db 20000Ft-os volt 1db 10000Ft-os és 1db 1000Ft-os. Az egyik helyett amikor szólt 2000-res volt. Hazamentem megnézni, hogy biztos nincs e ott valahol és nincs. Vissza mentem, hátha el lett keverve, vagy valami és nem. Annyit mondott, hogy ha az elszámolásnál több lesz szól. (Megadtam a telefonszámomat az értesítés miatt). Ilyenkor mit tudnék még tenni? Kamera nem volt, amit vissza lehetne nézni.

jún. 21. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Legkozelebb interneten fizeted be.
jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Készpénzben jön a fizu és ha a kártyára raknám a pénzt, akkor egy csomót kéne még vizetni. Egy 15000ft-os utalás is elég drága.
jún. 21. 14:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg feljelentést teheztsz a rendőrségen.
jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy banki alkalmazott átveszi a pénzt, megszámolja, és közli hogy az egyik 20ezres helyett csak 2 ezrest adtál.

Eddig sima ügy bárkivel megeshet.

Az azonban teljesen kizárt, hogy úgy enged el, majd telefonál, ha többlete van záráskor.

Nem baj, ha tudsz róla, az az előírás, hogy amíg a teljes ügymenet nem zárul le addig a pénz az asztalon van! Amikor az összeg rendben, csak akkor teszi el a pénzt, teszi a gépbe a csekket, letépi a szelvényt és kiadja.

Vagyis elképzelhetetlen, hogy ha nem egyezik az összeg, akkor a kevesebbet elteszi, és megígéri, hogy majd a zárás utáni elszámolásnál kiderül.

jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kivetted a pénzt, nem költöttél, tényleg annyid volt, és a linkelt képen látod barna és lila közt a különbséget, akkor van egy tolvajod. Elverném, mint a lovat.

[link]

jún. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor rovancsolni kell a kasszát. Nem lett volna szabad eljönnöd.
jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
5 Sokan nem a szint figyelik, hanem a cimletet, de a magyar lakossag egy nagyobb tanulatlan hanyada diszlexias is, igy siman elnezhette... ha regota ott dolgozik a postas, akkor egyaltalan semmi oka es indoka nem volna arra, hogy meglopja. Ez nem lenne racionalis lepes tole, sokkal valoszinubb a kerdezo ostobasaga.
jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!