Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan definiálták régen a...

Hogyan definiálták régen a csavargást?

Figyelt kérdés

Olvasom régi bűntényekkel kapcsolatban, hogy "XY le lett tartóztatva csavargásért."

Hogyan volt megállapítható a csavargás ténye valakivel kapcsolatban? Valaki fel alá járkál vagy ácsorog az utcán az bűncselekménynek számított? Egy hatósági szerv mérte az utcán céltalanul eltöltött időt valakit figyelve és az alapján vette őrizetbe? Ez csak szerintem abszurd?



jún. 12. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Régen ha valakit igazoltattak azt nézték van-e munkahelye!
jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezett egy munkakönyv, egy kis füzet, amibe a munkaadók beleírták az adataikat, azt elkérték, és ha nem volt (benne semmi), vagy csak kilépés az utolsóból, azaz munkanélküli voltál, bevihettek "közveszélyes munkakerülésért" (kmk). Ehhez hozzátartozik, hogy tudtommal segédmunkásnak szinte bármelyik gyárba felvettek, akkor is, ha már volt elég ember. A "közértekben" is egy rakás unott képű eladó ácsorgott akkor is, ha nem volt nagy forgalom (áru volt mindig).
jún. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Személyibe is bele volt írva a munkahely!
jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Tényleg, el is felejtettem. Akkor hülyeséget írtam, nem kellett munkakönyvet is cipelni, kösz :)
jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kmk, es ha céltalanul tartózkodtál valamely helységben.
jún. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!