Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postán dolgozom, csomag...

Postán dolgozom, csomag részlegen.Idáig minden rendben volt, minden csomaggal. Most kellett jönni egy csomagnak 3 hete,ami akkor nem ért ide,állítják hogy az autóra a raktárban feltették, beszkennelték ami a számítógépben benne is volt?

Figyelt kérdés
De hozzánk a postára nem érkezett meg , ezért hiányzó csomagként lezártam.Azóta kiderült, hogy a név alatt szereplő egyénnek sem a telefonszáma sem az email címe nem valós. Most engem hibáztatnak.Meg lehet állapítani, milyen IP címről töltötték ki az üzletlánc oldalán található megrendelési lapot ? Mert nem szeretnék kifizetni hirtelen 400 000 Ft-ot.
jún. 10. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Miért is lenne a te hibád, ha valaki annyira szellemi toprongy, hogy sem a számát, sem az e-mail címét nem tudja helyesen megadni?


Amúgy: Ha az illető rossz email címet adott meg a rendelésnél, akkor nem tűnt fel neki hogy a valós email címére nem kapott a rendeléséről visszaigazoló üzenetet?

jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem. A gond nem az. Hanem hogy valaki kamu névre megrendelte, kamu email és telefonszámmal és ellopta még mielőtt ide ért volna. De most természetesen rajtunk van a gyanú, hogy biztosan mi nyúltuk le.
jún. 10. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Az állítólagos rendszerben rögzítésnek kellene még utánajárni. Nincs bekamerázva a raktár? Csak észrevennék, ha zsebre vágsz egy csomagot. Mert ha X helyen kocsiba rakták és Y helyen nem vették ki a kocsiból, ott nem a raktáros gyanús, hanem a sofőr.
jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A raktár bekamerázva be van De, az hogy milyen csomag került fel az autóra, az nehezen látszik, mivel ott nevet nem látni a csomagon. Szóval, a lényeg minden áron rajtunk/rajtam akarják behúzni. Én nem tudom bizonyítani hogy nem jött le a csomag, de ő sem hogy lejött. Sajnos nálunk kamera nincs.
jún. 10. 17:50
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Elsősorban aki felhozza a vádat, annak kell bizonyítania az igazát....javítsatok ki ha tévedek.
jún. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aha... tehát a rendelési és a szállítási folyamat hamis adatokkal végigfutott a webshop és a posta rendszerén egészen az utolsó előtti pontig - ha jól értem te vagy a lánc vége aki odaadod a címzettnek vagy a futárnek kiszállíásra? Mindezt egy nagy értékű csomaggal? Még véletlenül sem egy 4000 forintos temu-s csomaggal? Ahhaaaa.... azért ez rohadtul gyanús!

Neked azon kivül hogy lecsippantod a csomagot - átveszed a kamionról - mást kell vele csinálnod? Van lehetőséged, jogod ellenőrizni az adatokat? Esetleg kötelességed ezt megtenni?

A megoldás az hogy megmondod a főnöködnek hogy ha 1 napon belül nem kerül elő a csomag, akkor feljelented a rendőrségen.

Sajnos a munkádat valószinüleg mindenképpen el fogod veszíteni. Ha nem fizeted ki akkor azért, ha feljelentesz akkor meg azért. Fizetni eszed ágában se legyen!

jún. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A csomagokat amit átveszek a számítógépen "lecsippantom" és a raktárba teszem. Van egy lista a csomagokról,amiknek meg kell jönni. Ha valamelyik nincs meg, akkor az a "hiányzó" csomagként le van zárva és rögtön jelentve hogy hiányzik a csomag. Azt azonnal jelentenünk kell. És utána várni, hogy mikor jön meg. Soha nem volt rá példa, hogy ne jött volna meg utána. De ez viszont lassan 3 hónapja, senki nem keresi, mármint a megrendelő. Szerintünk hamis névvel rendelték meg, címként csak a posta címe volt megadva. Telefonszám nem létezik, email sem, vagy már törölve lett időközben. Nem, a munkahelyemet nem szeretném elveszíteni, fizetni meg eszem ágában sincs, mert csak feltételezések vannak. Mivel én vagyok a gócpont végén, rajtam csattan, elméletileg. De bizonyítani nem tudják, mert nálam nincs, bármit is keresnek.
jún. 10. 20:16
 8/11 A kérdező kommentje:
5/7 senki nem hozta fel a vádat, a posta kezdte el keresni, mert már 3 hete semmi és szerintem, mivel kamus címtől kezdve volt minden megadva, valaki akár útközben is elcsaklizta. A lényeg hogy nem ért el hozzánk.
jún. 10. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

3 hónap vagy 3 hét? Ahányszor leírod annyiszor változik a sztori. :D


"a munkahelyemet nem szeretném elveszíteni, fizetni meg eszem ágában sincs"

Hát ezt nem te fogod eldönteni.

A gócpontnak nincs vége, mert az egy pont...

Elég szomorú hogy így megy ez a postán.

Vagy véletlenül keveredtél ebbe a csomaglopásba, vagy direkt rád hajtottak így akarnak kicsinálni.

Javaslom tegyél feljelentést és keress egy ügyvédet.

jún. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9/9 3 hét.Én néztem el,elnézést. Kicsit bele vagyok zavarodva,mert idegesít.Ismerős mondta,hagyjak neki békét,oldja meg a posta.Szerinte nem tudják rám bizonyítani.Akkor meg nincs mitől tartanom. Nem hiszem el,hogy nem lehet a megrendelőt beazonosítani,milyen eszközről vagy IP címről rendelte a csomagot meg.
jún. 10. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!