Van még a mai világban értelme vagy létjogosultsága annak a kijelentésnek,hogy jövőállót szeretnék vásárolni?
A szabványosítás lehet jövőálló, például hogy nem lesz százféle csatlakozó, hanem egységesen mind ugyanazt kapja a töltéshez. Vagy most újra kötelezik a gyártókat a cserélhető akkus konstrukcióra, aminek lehet élettartam növelő hatása. Nem mindenki veszi meg 1-2 év után az új zászlóshajó telefont, csak mert néhány értéke magasabb, mint az előzőnek.
Az a része, hogy valamibe beletervezik a hosszabb használat lehetőségét, és egyesek ebből semmit nem használnak ki, az nem a technológia kritikája vagy hibája, hanem a felhasználóé.
Definiáld azt az általad használt (kitalált?) fogalmat, hogy jövőálló.
Mert ahogy én értelmezem, te azt akarod, hogy álljon meg a technikai fejlődés, ne legyenek fejlesztések, mert akkor nem lesz kompatibilis a régi holmid az újjal.
3/
Én csak azt mondtam ,hogy sok helyen írják így ki az emberek ha például pc-t vagy valamit venni akarnak hogy olyat szeretnének ami jövőálló.
Én 50 éves vagyok, fél életemet az IT világában töltöttem / töltöm, de még sosem hallottam ezt a kifejezést.
Ezért kérlek, hogy ha használsz egy kifejezést, akkor ismerd - és esetleg ismertesd - annak jelentését is.
Mindenképp környezettudatosabb a tartós cucc, főleg ha könnyen újrahasznosítható, a maradék meg jól semlegesíthető. Digitális csodáknál kevésbé rózsás a helyzet az ökolábnyommal arányaiban, tehát a sokáig használható akár harmada alatti összes károkozást is jelenthet. Csak legyen is mire használd pl 15 év múlva... Jellemzően a 10-ik év az, amikor már az alaplapi kondenzátorokban nemigen kell bízni, hogy holnap is beindul velük a rig. Ha jól fenntartható addig napi felhasználásban, bármiben is, rögtön jók vagyunk szerintem.
Más kérdés a teljesítmény és a bővítettség. Van árban arany középút általában, legtöbbször elég is az. Jellemzően inkább minőségre (főleg táp), stabilitásra, garanciákra költi az ember az árkülönbséget, ha egyáltalán kiad annyit a cuccra, mintha egyébként mindenből a kommersz kategória top lenne.
Nyilván senki nem szereti a hamar lejáró gyártói támogatást, kivéve a gyártót. De van az a pénz nyilván.
5/
Mi nem volt érthető abban amit írtam? Ezt szokták sokan kiírni,hogy jövő álló ergo évekig szeretnének használni valamit a gyorsan elavuló világunkban.
Akkor megismétlem: amit te kérsz az az, hogy ne legyen több fejlesztés, fejlődés, maradjunk örökre a mostani technikánál.
Idézlek: "azt 2 év múlva kijön egy új foglalat meg xy plusz dolog akkor már azt mondják ne építs halott platformra"
Ebből egyértelműen az következik, hogy a technika fejlődését kifogásolod. Azt akarod, hogy ne fejlesszen az emberiség többet a meglévő technikán, technológián.
Ez így, ebben a formában ostobaság.
Mivel nem tűnsz hülyegyereknek, ezért feltételezem, hogy valójában nem ez a célod.
De akkor mi?
Mit szeretnél valójában elérni?
Fejlődjünk lassabban?
Fogjuk vissza a tudományt, hogy ne fedezzenek fel új dolgokat olyan gyorsan?
Mi az elképzelésed?
Mert azt nyilván megérted (ha akarod), hogy ha a tudomány létrehoz egy nagyságrenddel gyorsabb processzort, azt nem lehet a régi architektúrában használni, hiszen az nem fogja tudni kiszolgálni. Sokra mész a hihetetlen gyors adatfeldolgozással, ha a beérkező, feldolgozandó adatok csak hihető sebességgel érkeznek. A hihetetlen gyors processzorod meg halálra unja majd magát.
Kilences, azért egy elég fontos összetevőt kifelejtesz. Azt, amiről az előbb is írtam: a fejlődést.
Egy üt éves okostelefon - hiába működne még hibátlanul, hiába tudnál benne akkut cserélni - technikailag olyan elavult lenne, hogy nem tudnád érdemben használni. Semmilyen komolyabb app nem futna rajta, vagy olyan lassan, hogy megőszülnél közben. Öt év után muszáj lecserélni egy modernebbre. Akkor meg minek olyat gyártani ami száz év múlva is működik?
Igaz ez a PC-re is: ha csak és kizárólag a napiszar.com-ot akarod nézegetni, arra elég egy alap PC, ami tizenöt év múlva is képes lesz erre. Nincs vele más dolgod, mint 5 évente tápot cserélni, vagy akár javíttatni. Vagy akár egy olyat venni, amiben nincsenek elektrolitkondenzátorok, és az még húsz év múlva is menni fog. Viszont semmi másra nem lesz jó! Az aktuális szoftverek futtatására alkalmatlan lesz, egyszerűen azért, mert a technika annyit fejlődik.
Nézz meg egy 1970-ben gyártott autót! Ma is működik, csak néha lakatolni kell, meg felújítani a kopó alkatrészeket. Viszont technikailag, biztonságilag sehol nincs a maiakhoz képest. Egy olyan ütközésből, amibe belehalnál az 50 éves autóban, karcolás nélkül szállsz ki. Na jó, pár lila folttal. Önvezető autóink vannak, néhol már legálisan, elengedett kormánnyal közlekedhetnek (bizonyos megszorításokkal). Automatikusan elkerülnek egyes vészhelyzeteket, nem hagynak elaludni, stb. Az ötven éves technikát akarod? Ne fejlődjünk?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!