Miért van az hogy külföldön könnyebben találok munkát mint Magyarországon? Velem van a hiba vagy itt tényleg nehezebb?
Jelenleg 20 éves vagyok nincs egyetemi végzettségem se szakmám, egy érettségim van kettő C1-es angol és német nyelvvizsga bízonyitvány és konkrétan Magyarországon nem találok sehol munkát ahol nem lennék rabszolga. Először is szeretném leszögezni hogy nincsenek hatalmas elvárásaim munkával szemben. Nem szeretnék kis királyként élni de napi 12 órat se szeretnék dolgozni havi 200 ezerért.Leginkább recepciósként dolgoznék vagy akár home officeban logisztikával.Az elmúlt 1 hónapban 12 helyre adtam le a jelentkezésem, ebből 8 helyre több mint százan jelentkeztek szóval érthető hogy nem kaptam semmilyen információt a munka felől. A maradék 3 helynél eljuttoam az interjúig de egyiknél sem vettek fel. Mindössze 1 hely volt ahova felvettek volna de ott is csak simán eltünt a munkáltató és soha többet nem hallottam róluk.
Ugyan úgy ez az idő alatt felkerestem több külföldi munkáltatót/hirdetést többségre Hollandiában és Luxemburgban a pozíció ugyan ugy recepciós volt. 7 helyre jelentkeztem, 6 helyre kaptam konkrét ajánlatot hatalmas fizetéssel és azonnali kezdéssel többnyire 4-5 csillagos szállodáknál úgy hogy ott is rengetegen jelentkeztek.
A szívem Magyarországhoz huzz mert nem szivesen hagynék itt mindent. Velem van a hiba? Túl gyorsan adom fel vagy itt tényleg nehezebb jó munkát találni?
Erre a kérdésre most milyen választ vársz? Mit lehet egyáltalán válaszolni rá?
Neked ezek a tapasztalataid. Megnyugtatna, ha elkezdenének győzködni, hogy biztos veled van a baj, mert másnak meg simán sikerül választ kapni és munkát találni? Aligha.
Sok féle dologban lehet keresni az okokat. Talán a magyar cégek rosszul csinálják a toborzást, más szempontok alapján, máshogyan válogatnak, vagy a fene tudja.
Nem valószínű, hogy bármilyen magyarázat megnyugtatna, még kevésbé lenne képes változtatni azon, hogy a dolgok így működnek.
Azt érdemes lehet felülvizsgálni, hogy mi az a "minden", amit nem szívesen hagynál itt és hogy tényleg ezek-e a számodra igazán fontos, meghatározó dolgok, vagy csak megszokások, érzések.
Pláne annak fényében érdemes újragondolni ezeket, hogy ennyire más felé terelnek a tapasztalatid. De akár a nemzeti érzelmeket pengetve megpróbálhatod ezeket akár a jelentkezéseidbe is beleírni, hogy ilyen meg olyan külföldi lehetőségek helyett te inkább Magyarországon szeretnél elhelyezkedni, ha erre lehetőséget kapsz. Ez akár az életrajzod is felértékelheti, hogy máshol kellenél és akár még szimpatikusnak is tarthatja valaki, hogy ha ezzel téged itthon tud tartani és ennek te is jobban örülnél, akkor inkább téged válasszanak egy másik jelentkező helyett, akinél ilyen tényező nincs, vagy nem ismert.
#3 Akinek van megfelelő nyelvtudása, és szakmája, vagy esetleg diplomája, az ennek minimum a 2-3-szorosát megkeresi kint. Abból lejön mondjuk egy ezres albérletre. Aki pedig 1500-2000 euróért végzi kint az aljamunkát, annak általában biztosítanak szállást (dolgoztam már így is), és vígan félre tudtam belőle tenni nem keveset). Itthon pedig programozóként örülök, ha hónap végére nem szalad mínuszba a folyószámlám, pedig nem élek nagy lábon. A többi árat tekintve pedig árak tekintetében bizony majdnem utolérte dicső országunk Európa átlagos árszínvonalát. Egészen pontosan 11%-al vagyunk alatta, de büszke kormányunk rendíthetetleül küzd azért, hogy elérjük. Ennél szinte bármi jobb. És ha úgy gondolod, hogy alaptalanul dobálózok ilyesmivel, akkor olvasd el például ezt, aztán lehet pislogni a statisztikákon.🤷♂️
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!