Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális ha bűntudatom van ha...

Normális ha bűntudatom van ha nem tanulok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy elég erős gimnáziumba járok. Hamarosan itt az év vége, és rengeteg tanulnivalót adnak/adtak fel. Nagyon maximalista (is) vagyok, (ami már nem egészséges). Úgy tervezem hogy 21:00 kor abbahagyom a tanulást és kikapcsolódok, de akkor iszonyatosan nagy bűntudatom van. Úgy érzem rossz jegyeket fogok kapni, nem lesz időm mindent megtanulni. Ilyenkor vagy visszaülök az íróasztalomhoz, vagy a bűntudattal együtt végzem az esti rutinomat. Bocsi a rossz fogalmazásért, már nagyon fáradt vagyok.😅 Illetve tudom hogy az egyetem nehezebb lesz, nem is azzal van a bajom, hanem, hogy bűntudatom van ha már 5 percet is pihenni akarok.

Tudnátok segíteni? Szüleim szerint ez nem normális, pszichológushoz akarnak küldeni. Úgy vélem csak a gondolkodásomon kéne változtatni, nem kell bolhából elefántot csinálni.


2023. máj. 17. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen normális, ha maximalista vagy. De, csak akkor legyen bűntudatod, ha azt te is úgy érzed. A tanulás, és az eredmény, két különböző dolog. Tekintettel arra, hogy maximalista vagy, csak is akkor szabad bűntudatot érezned a tanulás részéről, ha nem a maximumot szerzed meg, de ha a maximumot szerzed meg, 0 mp tanulással, akkor ne legyen bűntudatod.
2023. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Üres korsóból nem lehet tölteni.


Ha nem kapcsolódsz ki, ki fogsz égni, nem fog bemenni a tanulás, teljesen feleslegesen ülsz fölötte.


Gondolj rá úgy, mint a sportra. Eljársz edzeni, ezerrel nyomod a súlyokat meg a kardiót, ez szép dolog, egészséges, de a végén le is kell nyújtani, különben az izmaid beállnak.

Ahhoz, hogy az edzésnek hasznát lásd, le is kell vezetni, fel kell oldani a kötöttséget, hogy jól működjön minden.



Az agynak is kell egy kis pihenés, különben nem fog.


Nem véletlen van az iskolában is szünet, munkahelyen is, mert az emberek agya jobban fog ha egy kicsit néha pihen.

2023. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!❤️ Tudom hogy pihennem kéne, próbálok is, csak hát ilyenkor lép közbe a bűntudat.
2023. máj. 19. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!