Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet olyankor tenni ha...

Mit lehet olyankor tenni ha netről rendelek (pl) vatera! Föladtam 14000 ft-ot és közölte akitől vásárolnám a terméket hogy hiányzik 300 ft mert a postaköltséget nem számoltam bele! Most elküldtem azt is de nem küldi a terméket!?

Figyelt kérdés
ilyen esetben ha nem hajlandó küldeni a rendőrség tesz valamit? mert azér mégiscsak nem pár ezret adtam oda hogy ne foglalkozzak vele,nem máson kéne meggazdagodni ilyenekből!
2008. dec. 18. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp fordulj a rendőrséghez
2008. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Utánvéttel kellett volna kérned, akkor fizetsz a postásnak amikor hozza a csomagot.

A pénz feladási csekkel mehetsz panaszra a rendőrségre, talán polgári peres úton vissza szerezhatad a pénzedet.

2008. dec. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
utánvétellel akartam de már akkor gyanús volt hogy ő nem akarta de gondoltam nem lesz ekkora.......mégha egy fiatal valaki lenne hogy átbasz de egy férjes nő..ennnyire nem lehet paraszt
2008. dec. 18. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Vatera segítség menüpont alatt ezt írja:

- Mit tegyek ha az eladó nem jelentkezik?

Az aukció lezárása után javasolt azonnal írni egy üzenetet a partnernek, ha erre 3-4 napon belül nem reagál, akkor érdemes telefonon is felvenni vele a kapcsolatot. Ha ez sem sikerül és a partner továbbra sem jelentkezik, akkor az aukció zárása után 7 nappal amennyiben nem lehet tovább várni érdemes egy üzenet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Egy utolsó felszólítást küldjön az illetőnek a termék adásvételével kapcsolatban és küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a címzettnek is említse meg kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy az üzenet kiküldésre került a partnernek.


- Nem küldi a kifizetett terméket a partner:

Amennyiben a partner nem ad hírt magáról, nem jelentkezik, nem érhető el hosszabb ideje a vételár átutalása után, akkor értesítse, hogy ha záros határidőn belül nem jelentkezik és rendezi az adásvételt a rendőrségen tesz feljelentést.


A felszólító levél sikertelensége esetén feljelentést kell tenni az illető ellen!


Mint megkárosított félnek a helyileg illetékes rendőrkapitányságon kell feljelenést tennie, amennyiben nem ismert az illető kiléte akár ismeretlen tettes ellen is. A rendőrségnek szüksége lesz nyomtatott formában a terméklapra az illetővel folytatott levelezésre és minden egyéb dokumentumra, amelyek az adásvétellel kapcsolatban rendelkezésre állnak


A bejelentés után elindítják a nyomozást és hivatalos megkereséssel fordulnak a Vatera.hu Kft-hez a nyomozás sikere érdekében szükséges és még hiányzó adatok kibocsátása érdekében.

2008. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy így jártál. Én már vagy 35 tételt vettem a Vaterán, de csak jó tapasztalatom van. Vedd fel velük a kapcolatot és a jó hírnevük érdekében, biztosan fognak segíteni. Írd ideki a "nevét", hogy szégyenüljön meg.
2008. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs semmi bajom a vaterával, de sajna néha vannak csalók, ilyenkor először a vatera vezetőségének kell szólni, és le kell járatni, én még megkísérelném ha nem lakik messze az illető, személyesen elmenni,és "leverni" rajta a pénz (persze ez én vagyok).
2008. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!