Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera! Csomagküldés, levélkül...

Vatera! Csomagküldés, levélküldés! Mi alapján számolják ki a postaköltséget? Gramm szerint? Van vmi táblázat?

Figyelt kérdés
légyszi aki tudja írja meg !köszi
2010. jún. 16. 10:46
 1/4 Réti bubuzér ***** válasza:
A Magyar Posta díjszabása szerint. www.posta.hu
2010. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem tudnál egy példát mondani.csak mert én sohasem annyit fizettem,amit a neten találtam.vmit még hozzá kell adni ??????? köszi
2010. jún. 16. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:

áfszben benne vannak a levél ill a csomag mérethatárai

ha levél méretű a pakkod ( 3 oldal max 90 cm, leghosszabb oldal max 60 cm, 0-2 kg), akkor ajánlott szelvényt tölts ki hozzá, és ne hagyd magad átverni


2 kg feletti, max 20 kg, vagy nagyalakú pakkok, téglatest alakú dobozba csomagolva, a leghosszabb oldal max 75 cm, 3 oldal összesen max 2 m, STANDARD csomag, ZÖLD feladószelvénnyel értéket NE írj rá (990 Ft)


NEM STANDARD csomag, ha 0-20 kg, 3 kiterjedésbeli mérete max 3 m, és/vagy nem dobozban van - szintén ZÖLD csomagkísérő - 1500 Ft


ha törékeny vagy egyéb szolgáltatást kérsz rá, vagy értéket írsz a feladószelvényre, vagy SÁRGA csomagkísérőt töltesz ki, az már drágább



olvasd át a szerződési feltételeket és nee hagyd magad átverni vagy rábeszélni olyan szolgáltatásra, amire nincs szükséged


nézz utána a postakész borítékoknak, ezekkel is tudsz spórolni, ha nehezebb, de kisméretű tárgyat akarsz feladni


ja és arra figyelj, hogy ajánlott levél, értékjelzés nélküli standard vagy nem standard csomag esetén, ha elveszik vagy megsemmisül a küldemény, akkor a feladási díj 15-szöröse a kártérítés, tehát egy 20 ezres aranykarkötőt, ne adj fel egy pár száz forintos ajánlott levélként ;)

2010. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jún. 20. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!