Akiknek beszédproblémájuk van, mennyire nehezíti meg a mindennapi életeteket?
Én rossz helyen képzem az "r" betűt, emellett hadarok is.
10 alkalomból 7-szer nem értik, mit mondok, ezért már sokszor a mondandómat is annak megismétlésének szorongásával kezdem. Otthagytam a tanári képzést de ez csak az egyik ok volt, azon kívül is mindig úgy gondoltam, alapjáraton könnyebb volna az életem érthető beszélőkével.
A logopédus már kiskoromban sem segített rajtam, most, hogy ki vannak fejlődve a hangképzésért felelős "alkatrészeim", már gondolom nem is tud? Egy beszédterápia hirdetésével találkozok mindig, ilyen kurzusszerű, felnőtteknek. Ezek vajon opciók lehetnek? Ti akik beszédhibával rendelkeztek, mit kezdetek vele?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Hát nem tudom mennyire számít beszédhibának de én egy kicsit de nagyon enyhén pöszén ejtem a c és sz betűket. Az érdekes az, hogy nem mindenki szokta észrevenni (vagy csak nem említik) de van aki meg igen.
Én igazából nem kezdtem vele semmit, sosem származott belőle hátrányom, a logopédushoz már öreg vagyok, felnőttkorban már amúgy is nehezebb korrigálni a berögzült dolgokat.
Szerintem azzal, hogy az r betűt rossz helyen képzed ha nem túlzottan feltűnő akkor ne foglalkozz, fogd fel úgy, hogy egyedien beszélsz. Inkább a hadarás lehet zavaró kicsit, de azon tudsz javítani magadtól is.
Lehet, hogy túl feszült vagy és azért hadarsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!