Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Lehet benne egyáltalán élvezni valamit?

A legtöbben olyan jó dolgokat mondanak róla, pedig én semmi értelmét nem látom, sőt, semmit nem tudok benne élvezni sem. Lehet, hogy velem van a baj, de ez az igazság.

Szóval ti hogyan vélekedtek erről?


2010. aug. 26. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mi ertelme van az eletnek, meg hogy miert vagyunk itt, de ha mar igy van, megprobalom a legjobbat kihozni belole! Csinald azt, ami jol esik, ne foglalkozz masok velemenyevel, ne felj az elettol, hanem inkabb elvezd! Szoval keljel szepen fel a gep elol es irany kifele!! Az elet ott zajlik.
2010. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát sok megközelítése van az élet értelmének.. Isten megtalálása, szerelem, élvezetek hajszolása, olyan foglalkozást találni amiben kiteljesedsz, nem muszálybol csinálsz stb.

Nagyon sokáig én is kerestem, hogy mi lehet az de 100% ban nem jöttem rá.

Aztán maradtam az élvezetek hajszolásánál, vettem egy sportmotort száguldozni, rengetegedet bulizok, csajozok, stb. Az első kettőnél érzem úgy, hogy ha csak kis időre is de megszűnnek a hétköznapi gondok és csak a pillanat számít. Hosszabb távon persze tervben van egy vállalkozás is, ahol a magam ura lehetnék..

De sokat ne gondolkodj ezen a kérdésen, mert hamar be lehet csavarodni tőle.. :D

2010. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én imádom a sok jó bulit,a sok jó csajt,a sok szép autót,igaz az autókat nem nagyon élvezhetem de akkor is jó,emellett nagyon szeretek a természetben kirándulni,fürödni a tavakban,tengerekben,igaz ehhez pénz kell,de ha nagyon akarja valaki megtudja valósitani kevésből is,emellett van egy motorom ugy megy mint az állat,teljesen adrenalin függő vagoyk,imádom a sebességet,ezmár alapból boldoggá tesz,emellett kerékpározni is jó,és sz'r tanuló vagoyk,mert utálok tanulni,és nem is fogok továbbtanulni,minek,ha ez engem nem érdekel?azt csinálom amit szeretek és igy már jobb az élet.Sz'rj le mindent,csináld azt amit szeretsz.19/F
2010. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22:39-es: Nem ismerjük mi egymást valahonnan? :DD 2. voltam.. :P
2010. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az élet értelme : hogy tovább add az Életet!!!


Nekem is kellett egy idő, mire rájöttem...


Én akkor jöttem rá, amikor egyre erősebb lett bennem a vágy, hogy gyerekeim legyenek és próbáltam megfogalmazni, vajon miért szeretném ezt ennyire?!... Mert nagyon sok dolog lenne, amit tovább szeretnék adni a gyerekeimnek, amire megtaníthatnám őket, és millió dolgot szeretnék megmutatni nekik (a csodás felhőket, a katicabogarat, a tavaszi virágillatú szellőt, a patakokban megbújó kavicsokat, a tenger hullámait, a napfelkeltét, stb.)...


És megszülettek a gyerekeim és azóta csodálatos az életem : értelme van reggel felkelnem és este lefeküdnöm!!! Értelmet kapott a munkám és a létezésem!...

Egy sor dolgot csak magam miatt nem csinálnék meg, de a gyerekeimért MINDENRE képes vagyok!...


Nem vagyok vallásos, de ettől függetlenül szeretem a Bibliát olvasgatni és rájöttem, hogy a Bibliában levő ismereteket is évszázadok, évezredek óta ugyanígy adják tovább egymásnak az emberek, mintha belénk lenne kódolva : ADD TOVÁBB AZ ÉLETET A KÖVETKEZŐ GENERÁCIÓNAK!...

2010. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
egy buddhista szerzetes elmondása szerint a mennyet vagy a poklot nem a halál után kell keresni ,ha nem te alakítod úgy az életed ,hogy a menyben vagy a pokolban élsz. Szóval igen az élet nem csak vidámság azért meg kell küzdeni ,hogy megtanuld értékelni ,ami van. De ha belegondolsz semmi se lehet tökélet és minden nézőpont kérdése.
2010. aug. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj a sarokba sírni te s*gg.
2010. aug. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22:42-es jah hasonló az ízlésünk
2010. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Először is; NEM VAGYOK EMÓS!!!

Vagy ha valaki elgondolkozik az élet értelmén, az már egyből érvágdosó tucatemberke? Hülyegyerek...

A többieknek köszönöm a választ!

Egyébként arról beszélek, hogy én pont semmit nem tudok élvezni az életben, és az egész világot sz*rnak látom. Lehet, hogy a sok traumának köszönhető ez, de ebbe inkább nem folynék bele.

"Add tovább az életet a következő generációnak!" -> Na igen, de attól még, hogy szültél/nemzettél pár gyereket, még nem lesz több érelme az életednek. Vannak olyan emberek is, akiknek egyáltalán nincs gyerekük, akkor ők feleslegesen élnek, vagy mi?...

A válasz az én szememben "igen", hiszen mindenki értemetlenül él szerintem.

Azonban nem kéne kategorizáni az embereket azalapjn, hogy van-e családuk vagy nincs.

2010. aug. 27. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!