Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem gyártanak a szemüveg...

Miért nem gyártanak a szemüvegesek számára hordható maszkot? Igencsak szükség lenne rá!

Figyelt kérdés

Olvasgattam, keresgéltem a neten a témában. Van olyan maszk, ami jobban odasimul az archoz, de az sem az igazi. Írnak arról is, hogy hogyan kell feltenni, a szemüveg alá, stb., és így egy fokkal jobb, de így is van, hogy akadályoz a hétköznapi teendőkben, buszra felszállásban, a buszon a jegyautomata nyílását se látom, jó ha fel tudok szállni. Boltban fizetni is néha lehetetlen, kénytelen vagyok elővenni a nagy pénzt, mert halvány segédfogalmam nincs, milyen pénzérmék vannak a pénztárcámban. Nem várhatja a pénztáros, hogy leveszem a szemüvegem, megtörölgetem, visszateszem, utána megint párás lesz, megint leveszem, törölgetem, stb.

A közlekedést a zebrán pedig hadd ne mondjam, mennyire veszélyessé teszi.

Ennyivel lehetne fehér bottal is járni és valaki majd kísérgetni fog, akinek nincs szemüvege.

Hihetetlen, hogy majd egy év alatt nem tudtak kidolgozni olyan maszkot, amiből fent egyáltalán nem megy ki a levegő, minden levegőt lent enged ki.

Mivel nem másfeles és ilyen piti dioptriás a szemem, nem opció az sem, ha leveszem a szemüvegem.



2021. febr. 15. 15:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Nekem a sima orrmerevítős maszk jól működik lassan egy éve. -5 fokban nyilván párásodik, de akkor amiatt kéne aggódni, hogy miért vagy tartósan -5 fokban, nem a maszk miatt. Hidegből melegbe betérve meg párásodik maszk nélkül is. Ez egy abszolút műprobléma.
2021. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

Most ez komolyan miért politikai kérdés???

Amúgy csatlakozom az első válaszolóhoz.

2021. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Orrmerevítőst használok. Egyszer volt, hogy fantasztikusan sikerült eltalálni és egyáltalán nem párásodott, azóta se sikerült, de biztos én vagyok béna.

Az utcán gyaloglás közben nekem rendszeresen párásodik. Biztos hőerőmű van a tüdőmben és hasznosítani kéne.

A kategórián én is gondolkoztam, de jobb nem jutott eszembe. Politika az is, mit gyártanak, mit nem, és ez erről szól.

2021. febr. 15. 15:36
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

#3. Akkor gyenge a merevítő. Szerezz egy normálisat, ne ezeket a világoskék szarokat, meg ne olyat, amit Mari néni árul a kínai piacon.


Utcán meg ne hordd, nem sapka. Ha meg Botkára szavaztál, akkor így jártál. Nem volt kötelező. Ettől lett politika kategória, csak nagyon rossz a kérdés...

2021. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Több is volt, egyik se világoskék. Az elején volt világoskék, azt nagyon sürgősen le is cseréltem.

Politikába minden beletartozik, ami körülöttünk történik, nem csak a pártok. (Tanultam egy év politológiát.) De még senki nem mondta, melyik lett volna jobb kategória.

2021. febr. 15. 15:43
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

"De még senki nem mondta, melyik lett volna jobb kategória."

Egészség

2021. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6. Nem egészség kategória annyira, mit gyártanak, mit nem, ez inkább gazdaság, politika. Határeset. Szubjektív, szerintem nem kapcsolódik semmilyen betegséghez közvetlenül a kérdés. Számomra a gyártó cégekhez kapcsolódik, minek a gyártására van kapacitás, mihez van elég alapanyag vagy akármi, vagy nem elég jó a technológia.
2021. febr. 15. 15:53
 8/22 anonim válasza:
13%
Nem lenne egyszerűbb ha egyáltalán nem hordanál maszkot? Amúgy sincs semmi értelme.
2021. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is szemüveges vagyok és teljesen egyetértek veled, nekem is problémát okoz. Lehet, hogy "rossz az arcformánk" (???) ezért megy a szemüvegre sok pára, nem ugy mint 1! és 2! esetében. Valahol olvastam Nagy Magyar Szabadalomrol ahol ezt kiküszöbölik. Találkozni még nem találkoztam ilyennel. Pedig lehet, hogy nem is lenne tul nagy ördöngösség egy ilyen konstrukcio. (Azért te is tanulhattál volna politologia helyett maszkkészitést!:-)
2021. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Haha, hát politológiát kénytelen voltam tanulni, kb. arra emlékszem összesen, amit itt villogtattam belőle.

Ősszel is már bepárásodott a szemüvegem, amikor beléptem a boltba, pedig maszk nélkül nem szokott régebben.

Ezzel a problémával nagyon sürgősen foglalkozni kellene, mert kötelező is a maszkot hordani, és így alapvető képességeit veszi el az embernek. Sok mindent elfogad az ember és azt mondja, oké, de ezt nem lehet, ezt meg kéne oldaniuk.

2021. febr. 15. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!