Roswell ha csak meteorológiai ballon esett le, akkor miért kell 70 évvel később is bizonygatniuk hogy nem történt semmi rendkívüli?
Persze, csak meteorológiai ballon esett le.
Jól van Buksi, ülj le, nyugodj meg.
Egy kicsit le vagy maradva a történésekkel…
A hivatalos történet a jelenlegi tudásunk alapján: A hidegháború elején a Szovjetunió elkezdett nukleáris fegyverekkel kísérletezni. Az USA indított egy titkos projektet, ami a szovjet atomkísérleteket derítette volna fel. Ami Roswellben lezuhant az a kor technikájához képest igen fejlett felderítő ballon volt. Ezért volt fontos, hogy a lezuhanása után kézbe vegyék a dolgot, begyűjtsék a maradványokat. Az csak a fedőtörténet volt, hogy egy meteorológiai ballon zuhant le. Nyilván az incidens minden részletét titkosítani kellett, hogy a szovjetek ne tudják meg, hogy az USA fel akarja deríteni az atomprogramjukat, és azt, hogy milyen módszerekkel, eszközökkel kívánják ezt megtenni.
1994-ben aztán beismerték, hogy egy titkos katonai eszköz zuhant le. 1997-ben egy raklap videó felvételt, képet, meg egy 231 oldalas jelentést hoztak nyilvánosságra.
Ez a hivatalos történet, ami lehet, hogy nem a teljes igazság, de minden más egyéb narratíva kvázi pletykákon, illetve elfogulatlannak és objektívnek koránt sem nevezhető spekulációkon, meg más konteókon alapszik, érdemes ekként is kezelni ezeket.
> Roswell ha csak meteorológiai ballon esett le, akkor miért kell 70 évvel később is bizonygatniuk hogy nem történt semmi rendkívüli?
70 évvel később (2017-ben) nem bizonygatnak semmit. A Pentagon az eset 50. évfordulóján hivatalosan lezárta az ügyet.
> Ott vannak a laposföldhívők miért nem akarják őket meggyőzni senki hogy a föld kerek?
Mert mondjuk ők nem bombázzák tonnaszám levelekkel, kérdésekkel, követelésekkel, petíciókkal a Pentagont, meg más intézményeket. Nota bene pl. itt a GYK-n vannak a Tudomány rovatban laposföld téma hullámok, és a GYK válaszolói megkísérlik meggyőzni a laposföldeseket, hogy a Föld „kerek”.
> Miért nem lehet hozzáférni a roswelli aktákhoz még politikusoknak sem?
Ahogy kvázi minden normálisabb országban, léteznek titkosított anyagok. Ehhez azok férhetnek hozzá, akik megfelelő pozícióban vannak, illetve átestek a megfelelő átvilágításon. Ennél bagatellebb ügyeknél is így van ez. Itt viszont a hírszerzés, fegyverkezési stratégia, meg a diplomácia szempontjából kényes és fontos információkról van szó, hogy mit tudsz és mit nem az ellenségről és ő mit tud vagy nem tud rólad, az egy esetleges háborús helyzetben eldöntheti a háború kimenetelét, ezért is szokás ilyen fél évszázadokra titkosítani ilyeneket. Persze, hogy nem férhet hozzá bármelyik „jött-ment” politikus, aki szenátor, vagy képviselő lett.
De ahogy írtam, ez 1997-ig volt így, azóta minden információ publikus.
> Már véget ért a hidegháború ha katonai dolog let volna miért nem hozzák nyilvánosságra?
Pont ezért hozták nyilvánosságra. Bár a hidegháború látszólag véget ért a Szovjetunió felbomlásával, de azért Oroszország még mindig nagyhatalomnak számít, továbbra is van egy geopolitikai csatározás, érdekszféra építés. Viszont annak a technológia mára elavult, az eset után 10-20 évvel is már inkább volt a dolognak diplomácia természetű jelentősége, mint konkrét technológiai jelentősége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!