Ugye ez technikai kérdés, mert nem japán eredetű, így nem klasszikus anime, de Japánban ez csak annyit jelent, hogy animációs rajzfilm, tehát egy japán embernek anime.
Összefoglalva: nem anime.
Az előző elég jól megválaszolta. Alapvetően az anime Japánból származó rajzfilm, az Avatár pedig nem az, tehát nem anime, de a japánok szerint viszont minden animáció az, legyen az SpongyaBob vagy Mézga család.
Vannak mondjuk, akik az ellenkezőjéről vitatkoznak, akik szerint igazából az anime egy stílus, és minden ahhoz hasonló stílusút annak neveznének (pl. Avatár, Tini Titánok, Totally Spies, stb), viszont a klasszikus animétől eléggé eltérő, de japán eredetű animációkat nem (pl. Crayon Shin-Chan). Meg igazából a legtöbb nagyobb animációs produkció sokkal összetettebb. Például az Avatárt ugyan amerikai emberek írták, tervezték, koreografálták, viszont Koreában animálták. Ha tegyük fel, Japánban animálták volna, animének számítana, annak ellenére, hogy az ötlet nem japán eredetű? Vagy ellenkezőleg, ha egy japán ember kitalálna egy történetet, de mondjuk magyarok animálnák meg, az anime lenne? Mi van akkor, ha több ember ötletéből raknak össze valamit, és az adott stúdióban vannak vegyesen japán és nem japán emberek is? Az ilyen kérdések miatt nem teljesen fekete vagy fehér a téma, de nem is biztos, hogy muszáj mindent behatárolni ilyen téren.
Mindenesetre az Avatár csak stílusban (és bizonyos témákban) hasonlít az animékre, tehát én személy szerint semmiképp nem nevezném annak.
2. vagyok.
Csak az előzőnek szeretném írni, hogy nagyon szépen kifejtette a témát. Jó látni, hogy egy összetett témában van még, aki kifejti az objektív álláspontokat, és nam csak annyit ír hogy nem/igen, ahogy gondolja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!