Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért akarnak a mai tinik,...

Miért akarnak a mai tinik, influencerek, youtuberek, instamodellek, celebek lenni?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, itt a szülők a legnagyobb ludasok a dologban.


Elhiszem, hogy manapság nehéz gyermeket nevelni. Mikor a nők is, dolgoznak annyit, mint a férfiak. Nincsenek eleget otthon, nem jut idő a szabályok betartatására, sőt nincsenek is szabályok sokszor. Ennyit a szülőkről most.


Ott vannak ezek a 11-18 éves fiatalok. Nem mindegyik, nyilván de jelentős részük, média által befolyásolható, egyéniségük még csak alakulóban sincsen. Számomra az egyéniség azt jelentené, hogy tudom mit szeretnék, ezt megtudom fogalmazni, megtudom tenni. Vállalom érte a felelősséget, mindenfajta befolyásolást el nem fogadva. Azaz, saját magam döntök a cselekedeteimről. Nem összetévesztve a lázadással amit ilyenkor csinálnak, vagy amit mi csináltunk.


A különböző médiumok, rárepülnek a befolyásolható tinikre, és a kevésbé gondolkozó felnőttekre, vagy a naív idősebb rétegre. (Ezért is válik be sokszor, a kormány propagandája)



Mi a véleményetek erről?



2019. dec. 31. 19:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
amint lehúzol egy hónapot egy múltinál a sor mellett és megkapod érte a szánalmas fizetésed.. majd rájössz, hogy ez bizony az országos átlag, ebből kellene házat venned, fenntartanod önmagad, gyereket/családot tervezned és a jövődet építeni.. na akkor megérted, hogy miért.
2019. dec. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

11-es Úgy látszik nem érted mekkora gond ez. Ezek a fiatalok sem.


Egyik tanárom mondotta elég régen, nem kell mindenkinek orvosnak , tanárnak lennie. Valakinek le kell majd vágnia a hajamat. Valakinek majd meg kell építeni a házamat. Kellenek a szakmunkások is.


Egyetértek vele. Kellenek, a gyárba is az emberek, kellenek a mérnökök, orvosok, cukrászok, kőművesek. ŐK KELLENEK. Influencerek , celebek NEM! Legalábbis nem ekkora mértékben.


Képzeljetek el egy világot, ahol mindenki ezt csinálja. Ki fogja majd nekünk, az étteremben az ételt elkészíteni? Ki rakja le a járólapot a nappaliban? Ki fog ellátni ha orvosi ellátásra szorulnál?


Itthon az egész egészségügy egy rakat kaki, az oktatás szintén. A gyerekek meg az internet előtt szocializálódnak. Szívják magukba, mint egy szivacs a sok butaságot.


Plusz ahogy te mondod #11-es, ha valóban nem akarnak szalag mellett szenvedni, akkor tanulni kell. Nem eladni a testedet, arcodat ,olyan cégeknek akik a vásárlásra ösztönöznek. Arra ott vannak a modellek. Bizonyos paraméterekkel. Itt még erre sincs szükség.


Aztán ha majd kapja a negatív kritikát, nem tudja helyén kezelni, és eltorzul a személyisége. Vagy pont a másik véglet... Agyon dicsérik, felnéznek rá. Közben elfelejti, hogy emberből van, és rettenetesen egoista lesz.


Nem szeretném ha a gyermekeim is ebbe csöppenének bele. De nyilván porszem vagyok. Ez csak a személyes véleményem.

2019. dec. 31. 22:59
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt teljesen megértem. Csak gondolj bele, amit fent leírtam korosztályonként: a 30-as, 40-es korosztálynak - kivétel mindig a mindenkori politika kivételettjei, finoman fogalmazva - a háború után, a Rákosi és Kádár korszak rablógazdálkodása miatt új egzisztenciát, családi otthont kellett teremteni, megtette aki meg tudta, de a gyerekekre alig maradt ideje, a 40-es 50-es 60-as születésűeknek fusizni, vagy bármilyen túlmunkát kellett csinálni ahhoz hogy nagyjából meg legyen minden fontos dolog, az apák korán haltak, ez a generáció, amikor az apák 45-55 évesen szívinfarktusban elmentek, a következő generáció a kommunista állam utolsó rablóhadjáratában próbált helytállni, majd a privatizáció rablóhadjáratában, a mostani szülői generáció meg abban többek között, amit írtál előttem író (legalább is amikor elkezdtem írni még előttem írtál). Mindig rohadtul nehéz volt családot nevelni. Mindig. Azoknak is akik a nyilvánosság előtt azt mondták interjúkban régen és most, hogy nem gond a nagy család. Nem, mert ha már vannak, akkor el kell tudni fogadni. De hány gyerekkel beszéltem én, aki felnőtt korában bizony nem is szeretett a gyerekkorára emlékezni, mert egy tízhyerekes családban hol van egy gyermek? Tíz perc per nap jut az anyából? Mint a rendelésen.

Mindenkinek igaza van és senkinek sincs. Ha senki se nemzene gyereket, kihalt volna az emberiség, bár nem lenne kár érte, nem egy szellemi csúcs úgy egészében véve.

Rá vagy kényszerülve a multira, meg a bankra, mert már nincs pénztár egy munkahelyen, hogy pénzben kaptad meg a pénzt. A banki világhatalom benbyúlt fölülről, nem kapsz fizetést, csak ha számlád van, kötelező számla és amik vele járnak.

És sorolhatnám hogy hogy működik a kényszerhülyítés a világon mindenütt, a kényszer megnyomorítás.


Már-ki

2019. dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, hamarabb bejött a válaszod mint az én írásom.

Az előtted írónak írtam. Mindjárt folytatom, amit most Neked is írni akarok.


Már-ki

2019. dec. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

Ha én azt leírnám hogy miért van ez a világon - és hogy hogyan van mélyebben erre rálátásom - akkor az igazság leírásáért nem a Moderátor, hanem az országot, a háborúkat finanszírozó és abból mindkét oldalról hasznot húzó, majd egy ország újjáépítéséből is hasznot húzó háttéruralom úgy dönt, hogy ez az ember legyen csendben. Ha hagynak beszélni, akkor még nagyobb gazemberség van mögötte.

Tulajdonképpen pár évszázada úgy mefvan vezetve az emberiség, hogy mindig csak keveseknek jusson eszébe gondolkodni és nem csak eladni a lelkét az ideig-óráig tartó jó dolgokért.

Mit vársz az emberektől?

Amikor egy magyart vernek a buszon és nem fognak össze a többségben lévő magyarok?

Milyen gondolkodást vársz el?

Nem bántásként írom, ezeket, nehogy megbántódj, örülök hogy érző, gondolkodó ember vagy. Én csak azt kérdezem, kiktől vársz választ? Nem itt a fórumon, egyáltalán az életben. Állattá nyomják le a multik a dolgozókat, nincs szakipar, a kereskedők világa ez, eladják a - bocsánat - szar minőséget, ami csak addig tart míg hazaviszed, eladják, olyanokkal rakatják össze Vietnámban meg a fene tudja hol, akik azt se tudják mit csinálnak. Szóval egyre értéktelenebb az ember. Kína Ujgúr Autonóm Területén már chipeket ültetnek be bőr alá, össze van kötve a banki, stb, rendszerrel, ha nem úgy viselkedik valaki ahogyan a központi MI diktálja, zárolják a számláját. Aztán egész Kínában bevezetik. Aztán be fogják vezetni az egész világon. Elon Musk 16 ezer műholdat ló föl XSpace rakétáival, hogy teljes legyen az internet lefedettség a Földön. A hülye emberek meg örülnek mint a mahom az izéjének hogy ez csúcstechnológia, és lözben nem veszik észre, hogy már most beépített kis kamerák vannak a tévékben, monitorokban, telefonokban, a GPS mindig tudja ki hol tartózkodik, szb. Mit gondolsz Oszama bin Ladent hofy tudták levadászni.

Mire az emberek föleszmélnek, már saját korlátoltságuk miatti foglyok lesznek.

Ez nem összeesküvéselmélet, bizonyítékok vannak rá, és nem csak az amerikai lehallgatásos fazon. Sok más.


Már-ki

2019. dec. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm Már-ki! Nagyon érdekes volt a válaszod. Mindenképpen át kell gondolni, amit írtál.
2019. dec. 31. 23:49
 17/21 anonim ***** válasza:

A celebvilág egy rakat sz.r, egy emberhülyítő kialakított ál-rendszer, hogy bármikor élhetsz úgy mint a celebek, hogy ez a végtelen lehetőségek országa.

Mondok neked egy példát. Név nélkül, mert beperel a lánya, aki szintén színész. A háború utáni korszakban például úgy kerestek színészt, hogy nem baj ha nem színész, de olyan jó paraszt kinézete van - persze egészen más származású volt -, akkor vele forgatunk le egy filmet, aztán többet.

A forgatókönyv mindig megvan, hogy kik azon kevesek, akik kellenek, és akik közben jól is élhetnek, amíg kellenek. Mondjuk úgy, hogy az egész élet egy casting, a hatalom a rendezők, a castingolók. És minden egyes ember szinte, aki nem közéjük tartozik, az ha kell valamire, engedik érvényesülni egy ideig aztán vége.

Millió dolgot tudnék erről mondani.

Ha engem kérdeznél, azt mondanám ne vállalj gyereket, de akkor annak a kevés normális embernek se marad utóda, akik esetleg... Semmit se tudnak tenni. Már késő. Ismered az elavulási törvényszerűséget a matematikában, a fizikában, a valóságban?

Ha valami el van romolva 75 %-ban, azt már nem lehet megjavítani, mert menet közben mindig valamije elromlik és nem tudod 75 % fölé vinni.

Ez a jelenlegi globalizált világ is ilyen. A különböző hitű emberek azt vélik, eljön a megváltójuk, megváltásuk, reinkarnációjuk és sorolhatnám, a materialisták meg mindent kisajtolnak a jelenből, mert nekik az amyag az isten.

Elkésett dolog. Én, aki tudnám mit lehetne tenni és látom az egész globális gazemberséget a csírájánál fogva, én sem tudok mit tenni. Nem azért mert nem akarok. Későn születtem, talán háromszáz évvel ezelőtt több esély lett volna, amikor ezek a folyamatok még nem voltak ilyen erősek.


Már-ki

2019. dec. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szívesen, remélem tudtam valamit adni vele. Remélem átgondolod és gondolkodsz, és tanulsz és látsz és gondolkodsz. Te még látsz szerencsére. Vagy nem szerencsére.


Már-ki

2019. dec. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Aki tényleg ezzel akar foglalkozni, annak itt egy jó hír:

[link]


Youtube szereplőket keresnek! :)

2020. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

egyik sem új jelenség, amit kritizáltok. minden kornak meg voltak a maga hasonló jelenségei. a YouTube előtt mindenki színész, sportoló, meg rendőr akart lenni, mert ezt látta a tévében. mert a YouTube és a net, meg a játékok előtt a tévé nevelte a gyerekeket, mert a szülők már akkor se mindenhol értek rá a gyerekkel foglalkozni. azelőtt meg biztos a könyvek nevelték a gyerekeket és biztos sok gyerek író akart lenni, mert az milyen jó lehet. meg indián, vagy cowboy a Winetou nyomán, esetleg világutazó vagy tengeralattjáró kapitány Verne miatt.


sokkal korábban meg tűzoltó, katona, vadakat terelő juhász akart lenni, mert azok voltak a menő hivatások, amiket látni lehetett. nem utolsó sorban akkoriban kb. az egyedüliek is, amikkel ki lehetett emelkedni a parasztságból a röghöz kötött feudális berendezkedésben és a kommunista rendszer se adott olyan nagyon sokkal több lehetőséget a társadalmi mobilitásra. voltak továbbtanulási és átképzési, felemelkedési lehetőségek, de azért nem voltak mindenki számára egyformán elérhetőek.


jó, hogy szóbakerültek ennél a témánál a modellek is. modell és színész is NAGYON régóta nagyon sokan akartak lenni. olyanok is, akik rátermettek, meg olyanok is, akik allkalmatlanok rá. sokuknak sikerüt belekóstolni, mégtöbbjüjnek még azt sem. akiknek nem sikerült, azok régen is és most is kénytelenek voltak felhagyni vele.


zenekarra és focicsapatra sincs annyira szükség, mint amennyit hobbiból alapítanak. sőt festményre és versre sincs annyira szükség, mint amennyit a gyerekek alkotnak iskolás, meg az előtti szárnypróbálgatásaik során. de ha nem csinálnák ennyien, akkor sosem derülne ki, hogy kik azok közülük, akik tényleg jók benne és többre is képesek az adott területen és kik azok, akik kénytelenek lesznek abbahagyni és valami másból megélni helyette.


a kereslet és kínálat ezt ugyanúgy le fogja szabályozni, mint bármi mást. amelyik YouTuberekre, influencerekre nem lesz piaci kereslet, azok nem fognak megélni belőle és el fognak tűnni. akikre meg van piaci kereslet, azok sikeresek lesznek és megélnek belőle.


amit viszont nagyvonalúan kifelejtetek a dologból, hogy ez ugyanúgy egy tanulási folyamat része számukra, mint bármi más. csinálniuk kell, alkotniuk, megtanulniuk különbféle alkotási folyamatokat, módszereket. felkutatniuk hasznos információkat, szerepelni, kamera előtt beszélni, fogalmazni, természetesnek lenni, humorosan előadni, tartalmat közvetíteni, dramaturgiailag felépíteni, hogy ne unják a nézők fél perc után, amit csinálnak, technikailag jól felvenni, megszerkeszteni, népszerűsíteni azt, amit csinálnak.

egy rakás olyan képességet elsajátítanak közben, amit 10-20 éve még csak tévéknél tudtak emberek és ezt a tudást később remekül tudják majd hasznosítani minden más területen.


azzal vádoljátok őket, hogy a média befolyásolja őket, de a média mindig is befolyásolt mindenkit. titeket is, csak ti ezt sokan nem akarjátok belátni. ti is azért vallotok bizonyos értékeket magatokénak, mert a környezetetek és az általatok fogyasztott média azt az értékrendet közvetítette. nem véletlen, hogy annak idején a könyvkiadást már kézzel írva is és aztán a gépesítéssel szintén az egyház kezdte. nekik volt a legjelentősebb propaganda apparátusuk és motivációjuk a vallásos értékek terjesztésére. azóta persze megjelent számtalan más ideológiai irányzat is és mivel már nem minden médiát az egyház kontrollál, így ezek is eljutnak sok emberhez, de minden létező gondolatunkat valamilyen médiumon keresztül érkezett inger stimulálta és keltette. mai lényünk és gondolkodásunk a megelőző korok gondolataira épülnek, amiket a fejlődésünk során magunkba szívtunk. jobb esetben nem csak bebifláztuk és szóról szóra visszamondjuk, hanem talán több féle különböző gondolatból szintetizálva, sajátosabb értelmezésben alkalmazzuk őket, mint korábban hallottuk, de eredendően saját gondolat viszonylag kevés van a világban körülöttünk.


a mai fiatalok pont azzal tanulják meg, hogy a média hogyan képes befolyásolni az embereket, hogy maguk is részt vesznek a média műveletekben. lemásolják, hogyan csinálják mások és közben azt is sokkal jobban megismerik, hogyan működnek ezek a folyamatok. a gyakorlatban alkalmazva tanulják meg a trükköket, így sokkal jobban megismerik azok működését, hatásmechanizmusát is.

ma unatkozó gyerekek rutin szerűen használnak olyan trükkfelvételeket szórakozásból, amikre 20 éve még komoly filmesek is újításként tekintettek Hollywoodban. ennél fogva sokkal könnyebben át is látnak a trükkökön, sokkal könnyebben megfejtik, hogyan működnek és azt is, hol és hogyan tudják átverni őket ezekkel a trükkökkel.


amikor az influencerségből már kinőnek majd, sokkal jobban fognak majd tudni érvényesülni ezekkel a tapasztalatokkal, mert egy majdani saját vállalkozásukban egy csomó mindent tudnak majd hasznosítani abból, amit ezek során tanultak.

2020. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!