Miért akarnak a mai tinik, influencerek, youtuberek, instamodellek, celebek lenni?
Kezdeném azzal, itt a szülők a legnagyobb ludasok a dologban.
Elhiszem, hogy manapság nehéz gyermeket nevelni. Mikor a nők is, dolgoznak annyit, mint a férfiak. Nincsenek eleget otthon, nem jut idő a szabályok betartatására, sőt nincsenek is szabályok sokszor. Ennyit a szülőkről most.
Ott vannak ezek a 11-18 éves fiatalok. Nem mindegyik, nyilván de jelentős részük, média által befolyásolható, egyéniségük még csak alakulóban sincsen. Számomra az egyéniség azt jelentené, hogy tudom mit szeretnék, ezt megtudom fogalmazni, megtudom tenni. Vállalom érte a felelősséget, mindenfajta befolyásolást el nem fogadva. Azaz, saját magam döntök a cselekedeteimről. Nem összetévesztve a lázadással amit ilyenkor csinálnak, vagy amit mi csináltunk.
A különböző médiumok, rárepülnek a befolyásolható tinikre, és a kevésbé gondolkozó felnőttekre, vagy a naív idősebb rétegre. (Ezért is válik be sokszor, a kormány propagandája)
Mi a véleményetek erről?
Nem mentem fel a szülőket a felelősség alól, de nem múlik rajtuk. Egy országban az ország sorsa - ha a háttérhatalmat nem számítjuk, pedig kell -, a politika a felelős. Me, a pártok, az adott társadalmi berendezkedés.
Szaúdi-Arábiában a muszlim hit miatt a nőknek semmi joguk nem volt. A vezetőik a Föld vezető országai közt akarják tudni magukat, ezért megépítenek egy hatalmas metropoliszt, egyharmad Magyarország méretűt, reformizálnak.
Próbálna Magyarországon minden tini mobilozni, ha itt olyan államberendezkedés lenne, amely tiltaná a mobil használatát. Nem lenne se twitter se tripper (bocs, az volna, bocs).
Aztán nézd meg hány nemzedék nőtt föl stabil értékrend nélkül?
A 30-as, 40-es években születettek a lázadás nagy generációja, mert generálták is, nem tudta sehol a világon, az euro-atlanti térségben a hagyományos értékrendet továbbvinni. Ettől a megroppant generációtól alig kaphatott iránymutatást, sodródott a hatalmak játékán.
Az 50-es, 60-as évek generációja koncerteken, rádión, tévén nőtt fel, már csak lázadni tanult és még valamennyit gondolkodni és dolgozni, de értékrend szinte sehol, családonként néhol, egyébként nulla.
A 70-es 80-as évek generációja már tévén nőtt föl, aztán számítógépen. Tucc-tucc, repp, tripp-trapp, stb., kitől tanultak volna vármit is?
A 90-es 2000-es évek generációja PC-n és mobilon nőtt föl, valamint az amit írsz.
Persze ezt le tudnám érzékletesebben is írni.
Már-ki
Én NEM a Kérdező vagyok, mert #3 azt írta, hogy megválaszolja a kérdező a kérdését.
Már-ki vagyok (a Kérdező meg nem tudom ki)
Te lehet, hoyg nem a kérdező vagy, de legalább olyan sötét mint az éjszaka.
Fent, a zöld keretes rész tetején van egy kérdés, majd még mindig a zöld részben meg is válaszolja. A kérdés kifejtésében.
Okostojás.
A sötétségben osztozok veled, mert én azt értettem hogy a kérdésnél leírja a véleményét, de mások a későbbiekben ugyanezt teszik. Okos záptojáskám, ebben a műfajban létezik a vélemény, saját vélemény, mások véleménye.
Azért mert valaki kíváncsi mások véleményére, még nem azt jelenti hogy nincs saját véleménye. Okos tojó tojás.
Már-ki
Köszönöm.
Sajnálom hogy csak én. Remélem majd még olvassák a kérdésed sokan. Nagyon komoly gond ez ma, fontos kérdés. Lenne. Talán a válaszolók is kicsiben sajnos azt támasztják alá, amit vélek látni okokként. Persze lehetne ezt még részletesebben, de nem agyonragozva kibontani. Nem csak nekünk kellene elgondolkodni ezen, hanem azoknak is, akik az emberek elhülyítéséből gazdagodnak meg világ szerte. De róka fogta csuka, ha lenne lelkiismeretük, nem is jött volna létre ez a jelenség.
Már-ki
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!