Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A citrom lúgos vagy savas...

A citrom lúgos vagy savas kémhatású?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam barátoktól, hogy a citrom jó a gyomorégés ellen, ráadásul lúgosítja a szervezetet. Ez attól van, hogy ellenreakciót vált ki a savasságra a szervezet, így lúgot termel, vagy egyszerűen csak lúgos kémhatású és ez a szervezetben semlegesíti a savakat?
2010. júl. 6. 19:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
21%
Maradjatok csak ilyen buták..,ilyenek is kellenek!:D
2010. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Egy szimpla kérdés volt és örülnék ha valaki normálisan válaszolna, és nem egymást marnátok. Nem fogjátok tudni meggyőzni egymást, hiszen mindenki önmagának ad igazat, nem másnak.
2010. júl. 6. 19:36
 13/28 anonim ***** válasza:
12%
Mindenkinek igaza van és senkinek sincs igaza..,igy van ez:)
2010. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Közvetett tapasztalatból mondom, hogy a gyomorégést tényleg segíti a citrom egy kis vízben oldva. Krónikus gyomorégésre másfél kilónyi citrom után egyszerűen elmúlt :)
2010. júl. 6. 19:41
 15/28 anonim ***** válasza:
94%

utolsó: placebó

kérdésre válaszolva: A citromban oxi-trikarbalilsav( C3H4(OH)(COOH)3) van, ami SAV. Tehát nem lúgosít.

2010. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
94%
A citrom savanyu, tehat savas, eleg egyszeru:)
2010. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
10%
De nagy szakértő vagy utolsó..:D beszélgess erről egy dietetikussal!
2010. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%
21:07: Hat valoban van nemi kozom a dologhoz, de en csak egy mezei orvos vagyok, majd biztosan konzultalok egy dietetikussal:) Koszi a tippet!
2010. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
78%
Tegyél a citromra indikátor papírt ( [link] ). Szólj ha neked kék.
2010. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
15%
Orvos vagy? az orvosokról annyit,hogy az én rendkivül "okos" háziorvosom,nem nagyon akart felirni nekem télen c-vitamin(aszkorbinsav) port amit gyógyszertárban váltok ki mivel gyomorrákot kapok mert savas... Én tojtam rá,kiváltottam és jelentem még élek és gyomorrákot sem kaptam,ennyit az orvoskról..,én elöbb megyek egy kineziológushoz,mint egy orvoshoz,elég volt belőletek!
2010. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!