Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon lassú az anyagcserém!...

Nagyon lassú az anyagcserém! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ritkán járok nagyvécézni, van, hogy csak heti 1x.

Általában naponta 5x eszek.

Reggelire zabpelyhet, teljes kiőrlésű kenyeret.

Tízórai gyümölcsöt.

Ebédre rendes főtt ételt.

Uzsonnára gyümölcsöt vagy zöldséget.

Vacsorára húst, teljes kiőrlésű kenyeret esetleg omlettet.


Mit tehetnék még az ügy érdekében.


2010. jún. 28. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen egészségtudatosan élsz, akkor te már megtettél mindent. El kellene menned a háziorvoshoz, szerintem ő tovább fog küldeni kivizsgálásra. Valamilyen anyagcsere (vagy emésztési) betegséged lehet. Vizsgáltasd ki!

Egyébként úgy hallottam, hogy a rostos üdítők kedveznek ennek a folyamatnak. Persze ez nem megoldás, esetleg segít egy kicsit. Menj el orvoshoz!

2010. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is ezzel a problémával szenvedtem nagyon sokáig, és a lenmag segített. hipermarketekben lehet kapni, zacskóban, nézz utána :D én joghurtba szoktam keverni egy kis zabkorpával, mézzel és fahéjjal, isteni. :)) de még rengeteg féleképpen lehet fogyasztani, és tényleg nagyon hatásos, csak ajánlani tudom. káros hatásoktól (mint a hashajtóknál hogy hozzászokik a szervezeted) nem kell tartanod. talán még azzal is próbálkozz meg, hogy reggel amikor felkelsz reggeli előtt igyál meg 2-3 dl meleg vizet egy kis citromlével, az is hatásos lehet. ja és mozogj, sétálj sokat, és végezz hasizom erősítő gyakorlatokat, nagyon fontos. az étkezésed szerintem tök rendben van, azon biztos nem kell változtatni.
2010. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mozogsz eleget? Úgy látom helyesen tálplálkozol, de emellett nagyon fontos a mozgás. Igyál sok folyadékot! Ha van gyümölcscentrifugád, igyál gyümölcslevet, hidd el az meghajt!

Viszont ha még mozogsz is, és tényleg helyesen étkezel, akkor lehet, hogy lelki okai vannak wcézésnek. Szorulásod szokott lenni? Nagyon veszélyes, hogy 1 héten 1-szer mész wc-re. Naponta kellene.(minimum)

A lelki okokat fellehet tárni nagyon sok féle módszerrel, és ez segíthet megelőzni több súlyos betegséget is! Pl.: hipnózis,kineziológia,belső utazás stb.

Sok sikert!

2010. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sport, víz= minden 20kg-odra 1liter naponta (pl 60 kg: 3 liter), sok rost (zöldségek). ennyi a titok
2010. jún. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szinte minden nap sportolok, van, hogy 3-4 liter vizet is megiszok de a 2 minimum. :/
2010. júl. 1. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg lelki okai vannak a wc-re nem menésnek. Viszont azt még szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor szorulásod szokott lenni? Mert ha nem, lehet, hogy csak szimplán lassú az anyagcseréd, és nálad ez a normális. De lehet, hogy előbb tényleg el kellene menned a házi orvosodhoz, kikérni az ő véleményét is, mert ez az 1 hét mégiscsak hosszúnak tűnik. Erre gyógyszer szedését azonban én, személy szerint nem javasolnám.
2010. júl. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyél prebiotikumot és fogyassz mellé sok vizet. Van jónéhány fajta: pl. Gastro-Life,LactoSeven, Protexin stb. ezek sok élelmi rostot tartalmaznak és ha mellé sok vizet is iszol, akkor biztosan rendben lesz a székleted.

Nézz utána!

2010. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!