Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ájulós vagyok. Mit tehetnék...

Ájulós vagyok. Mit tehetnék ezellen?

Figyelt kérdés

Én olyan vagyok, hogyha nem eszem, könnyen lemegy a vérnyomásom, és rosszul leszek, elájulok. Tudtok ajánlani valami olyan ételt, italt, cukorkát, bármit, amivel karbantarthatom a vérnyomásom, hogy bizonyos helyzetekben ne legyen ezzel problémám? például nemsokára lesz a szalagavatóm, és ünnepségeken gyakori a rosszullétem, előre félek.

Köszi a válaszokat!


2011. okt. 13. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Tizenéves koromban én is nagyon sokszor elájultam, aztán a felnőttkorral elmúlt.
2011. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szőlőcukor? Cola? Kávé? Lépkedj ide oda egy kicsit, vagyis láb pumpálj:) Vagy rázd a lábad meg ilyenek. Ha rosszul érzed magad hajolj előre vagy guggolj le. Ennyiről hallottam eddig:( Más oka is van, hogy gyakran elájulsz?
2011. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja én is ájulós voltam... Nekem azt javasolták, hogy mindig legyen a táskámban pár szem kockacukor, meg egy kis palack víz. Ez a legegyszerűbb gyors életmentő... :-)


Amúgy huszonéves koromtól elmúltak az ájulások. Annyi csak, hogy szédültem, de nem estem össze. Aztán a szédülés is szinte teljesen elmúlt. Megfigyelésem szerint jobban voltam terhelve és ez megerősített. Futottam, siettem mindig... (korábban kevesebbet mozogtam).

Javaslom neked is, hogy mozogj sokat, járj kirándulni, akármi...

2011. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább vércukorszint. Amúgy próbálj savanyú cukorkázni :)

Illetve mindig egyél olyat, ami nem hirtelen nyomja meg a vércukorszintedet. Pl müzliszelet.

2011. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"hogyha nem eszem, könnyen lemegy a vérnyomásom, és rosszul leszek, elájulok" Szerintem ha elolvasod, te is rájössz, rendszeresen enni kell, ha csak pár falatot is.

Legalább valami gyümölcs, aszalt gyümölcs, mazsola, szőlőcukor, egy csomag keksz, nápolyi, müzliszelet, valami mindig legyen nálad, és pár óránként egyél.

Amúgy orvost kérdeztél erről? Kivizsgáltattad, nincs-e valami komolyabb oka is?

Valószínűleg te is ki fogod nőni a dolgot, de azért jobb biztosra menni.

2011. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!