Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fokhagyma-kúra kicsinálta az...

Fokhagyma-kúra kicsinálta az emésztőrendszerem. Tippek esetleg?

Figyelt kérdés
Több helyen ajánlották méregtelíntésre a fokhagymát, naponta egy, kisebb gerezdet, nyersen, éhgyomorra. Rengeteg pozitív hatását tapasztaltam igen hamar, viszont kb egy hete fogyasztottam, mikor a szervezetem besokallt.. erős hasmenéssel kezdődött - ezt banánnal, szénnel, főtt krumplival és normaflorral sikerült enyhíteni, de azóta is (3-4 nap) változó erősségű hasfájást tapasztalok, az egész rendszer területén. Fentebb, gyomor- máj tájékon inkább görcs szerű, nem állandó (savam nincs) , érintésre, mozgásra iis érzékeny picit. De a beleim sem maradtak ki, felpuffadok, ha eszek. Most gyógyteákhoz fordulok, és igyekszem odafigyelni, hogy könnyebb kajákat vigyek be. Komoly lehet a dolog, vagy csak megmarhatta a nyálkahártyát, és regenerálódik ? volt valakinek hasonló tapasztalat, vagy bevált valami hasonlóra ? köszi, 26/L

2018. máj. 27. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:

A nyers fokhagyma egyebek között bélirritációt és májkárosodást is okozhat. Kiválthat egyes autoimmun megbetegedéseket, vérzéseket is. Változó az egyéni érzékenység a panaszokat kiváltó adagokat illetően. Emellett a kínai fokhagyma tartalmazhat káros vegyszereket is.

Ha már napok óta fennáll a gond, menj el orvoshoz.

2018. máj. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kellene menni, és ezt nyíltan elmondani. Normaflore meg nem fog segíteni.
2018. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fúh milyen illatod lehet nőként.
2018. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Orvoshoz, így van, mégpedig lehetőleg pszichiáterhez. Méghogy méregtelenítés, nincs májad meg veséd ?
2018. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Napi egy fokhagymátol ilyen tüneteid lettek?? Én amikor beteg voltam, megettem vagy 5 gerezdnyit egy nap. Mondjuk nem éhgyomorra, hanem vajas piritóson, illetve paradicsomos szószban. Magában hogy tudtad megenni?? Túlzásba vitted, elég lett volna egy pár napig enned. Ha még napokig nem enyhül a hasmenés, keresd fel a haziorvosodat!
2018. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*napi egy gerezd
2018. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszokat :) akié pedig nem volt releváns, annak üzenem, hogy sose élvezzen ennél nagyobbat ;)

Jelentem, teljesen rendben vagyok, semmilyen fájdalmam nincsen, és az egyensúly minden téren helyreállt. Az emberi szervezet csodálatos, ahogyan regenerálja magát. Mivel nem volt véres a széklet, és csak akkor volt fájdalmam, ha olyat ettem vagy ittam, amiről még én is sejtettem, hogy “most talán nem kéne” , így adtam magamnak még egy kis időt, mielőtt várhatóan szét tükröztek volna minden irányból.. Kamilla-bormsenta-gyömbér kombó tea reggel kávé helyett, és lefekvés elôtt. napközben szódabikarbónás víz, banán. széntablettát és normafloret csak napi egyet ettem, és amint enyhült a panasz, elhagytam. óvatos étkezés, diétás ételek- italok, mindent jól péppé rágva. igazából összesen kb 5 nap alatt jöttem helyre teljesen.

A fokhagymát nem önmagában ettem, lereszeltem és egy nagy evőkanál tejföllel elkevertem, pont, hogy ne fájjon a gyomrom tőle annyira. Valszeg az a gond igen, hogy mindenkinél egyénileg más a tűréshatár. Felelőtlenül vágtam bele, plusz semmi előjele nem volt, semmi fokozatosság - minden rendben volt napokig és egyszercsak megfájdult a hasam. De muszáj megemlítenem, hogy mindemellett a fokhagymának rengeteg jótékony hatását megtapasztaltam. Voltak belenyilaló fájdalmak a halántékomban, ha ülő helyzetből felálltam, erősen megszédültem, majd mikor végtagzsibbadás is jelentkezett, gondoltam megpróbálok tenni valamit a szervezetemért, és ha lehet, gyógyszer nélkül. azért elég rémisztő volt. MR-en voltam nemrég, mindent rendben találtak, ezért gondoltam, hogy az erekkel lehet valami. végülis 13 évig dohányoztam, és kollégista voltam főiskolán - azt nem is fejteném ki tovább. kb egy éve tettem le a cigit, és úgy egy hónapja babát is szóbahoztunk a párommal, így tripla okom volt, hogy tényleg megtámogassam a szervezetemet, és a fokhagymának évtizedek óta rendkívül jó híre van. Egyébként az összes szédüléses, fejfájós, zsibbadós panaszom már a kúra 3. -4. napján megszűnt :) (valszeg ott kellett volna abbahagyni :)

A lényeg, hogy tanultam belőle, tudom, hogy mázlim is volt, ám a fokhagymát ezzel együtt is csak ajánlani tudom! :) de sokkal óvatosabban, mint én tettem!!!! :*

2018. jún. 5. 01:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja ! és aki bármilyen gyógyszert szed, eszébe ne jusson belevágni a kúrába, orvosi konzultáció nélkül, mert rengeteg, erôs kémiai anyagot tartalmaz, amik sokmindennel reakcióba léphetnek !!!
2018. jún. 5. 01:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!