Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evésbe belehalhatok?

Evésbe belehalhatok?

Figyelt kérdés
Kicsit eldurvitottam a kérdést,hátha több választ kapok. Nagy problémám,már rég evészavaros vagyok,voltam már anorexiás,bulimiás és most kényszerevö vagyok..sose találom a középutat,nagyon félek,mi bajom lehet,ha háromnaponta rámjön a roham és teleeszem magam rosszullétig,ilyenkor már remegek,hányingerem van,savam,heves szivdobogásom és rettentöen feszül a hasfalam..egésznap tömöm magam (ma pl ezeket ettem:puliszka tejföllel lekvárral,3töltöttkáposztatejföllel,kb fél piskota,csokimáz,egy 400gos nutella sok keksz,piritos margarinnal,megint keksz,sültkrumpli füstölt hussal.) szinte egésznap tömöm magam kényszeres,kifogok belöle gyogyulni? Mi bajom lehet ettöl? Minden harmadiknap jelentkezik. Éjjelente nem tudok miatta aludni,nagyon félek mi lesz igy velem. Már 2éve nem menstruálok.
2018. máj. 24. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azért ez elég meredek. Keress fel egy dokit. Bele halni talán csak nem fogsz, de hogy tönkre vágod magad, az tuti.
2018. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bele. Pl kaphatsz infarktust, vagy agyvérzést. A leírtak alapján súlyos állapotban vagy főleg mentálisan. Jó lenne felkeresni egy orvost.
2018. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A sok evésbe nem szokott belehalni az ember, legalábbis gyorsan nem, de azért betegségeket össze lehet hozni és annak már lehetnek komoly következményei.

A kényszeres evés lelkileg sem egészséges...

Az alvászavar is nagyon ártalmas lehet... Úgyhogy ha nem is halsz bele, komoly bajaid lehetnek így s persze a közérzeted, energiaszinted tönkrevágása már önmagában is igen kellemetlen.

2018. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Már hogyne lehetne belehalni. Ez már nem sok evés, ez már emberfeletti. Normális ember egy hét alatt eszik meg ennyi kaját, ez kb. 10.000 kalória és a fele édesség, a másik fele meg zsír és szénhidrát...

Ezzel már simán össze lehet hozni egy infarktust vagy cukorsokkot.

Kérdező, szerintem NAGYON gyorsan keress fel szakembert, mert ezzel így tényleg kinyírod magad, ha nem gyorsan, akkor lassan, de kegyetlen lesz...

2018. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De bizony, bele lehet halni, bár ritkán fordul elő. Láttam egy elég megrázó képet egy bulímiás lányról, akinek kirepedt a gyomra és holtan találtak rá. Ehhez persze nagyon sok ételt kell egyszerre megenni, egy átlagos ember valószínűleg képtelen lenne rá, mert félúton rosszul lenne vagy kihányná.

Nem tudom, mennyiségre tényleg sok volt-e, amit ettél, mivel nem írtál konkrét mennyiségeket. Az összetétel nagyobb gond lehet, a sok szénhidrát, cukor és adalékanyag egy idő után meg fognak betegíteni, miközben hasznos tápanyag nem sok jut a szervezetedbe. Talán ezért is tömöd magad, mert a sok étel ellenére a szervezeted éhezik (és ezért nincs menzeszed).

2018. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál,megállapitotta,h nagy baj van velem és pestre küldött terápiára. Én meg elmenekültem messze..munkám ott kellett ezmiatt hagyjam,de uhy érzem egyre csak durvul a helyzet. Rengeteget eszem,szoszerint tömöm magam,már reped el a hasfalam,de megszokam ezt az állando kellemetlen és teltségérzést. Rettegek mi lesz velem. Hogy gyogyulok ki? Éjjelente nem tudok aludni mert csak az ételre gondolok. Irt fel az orvosom r háromféle nyugtatot is. Nagyon rossz,mit csináljak föleg éjjel? Amig itt tartozkodom a kulcs el van dugva elölem,tehát nem tudok ki menni a konyhába,de nappal ugyanugy tudom tömni magam.

Annyira kétségbe vagyok esve,rettegek magamtol. Mi lesz?

2018. máj. 24. 19:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Senki sincs, aki tudna segíteni, kiporciózni az ételt, főzni és bevásárolni? Anyukád, testvéred vagy valaki?
2018. máj. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bulímiás gyomorrepedéses képet már én is láttam (szerencsétlen), node azért a fent leírt nap térfogatban nem olyan kiemelkedő - igaz, mennyiségek nincsenek, de egyszerűen kétlem, hogy a 400g nutella mellé igazán rengeteg egyéb fért s a nap folyamán eloszolva ez simán befér egy rendes gyomorba. Ránézésre én is tudnék ennyit enni, de csak egyetlen nap, másnap nem kívánnék enni, az tuti.

Brutálisan komoly irreális kényszer kellhet, hogy így egyen az ember mindennap. A túlevést nekem nem kell bemutatni, node van egy határ, ahol a normális szervezetem közli, hogy nem és akkor nem bírok többet enni, undorítana . Szerintem ez a tipikus s itt valami nagy gubanc van.


A tápanyagok miatt kevéssé aggódom, hisz visz be mindenfélét (a leírt napban zöldség azért nem volt valami sok), csak sajna pluszban még egy csomó cukrot és zsírt is, ami megterhelő lehet, főleg, hogy fölösben van. Mert ha elégeti az ember, 1000g ch vagy 400g zsír sem vészes, vannak ehhez elég aktív emberek, akik bírják is eme anyagokat ilyen mennyiségben. De fölöslegben már más a helyzet.


Valamit azért tenni kéne. Félsz és joggal, kérdező. Nem vagy elég motivált és erős, hogy valamit tegyél ellene? Nem tudsz lehetőleg kevés ételt otthon tartani vagy valami? Tudom én, hogy ez nem így működik, ismerem a kényszercselekvéseket én is, de azért mégis, valamivel csak kéne próbálkozni...

2018. máj. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, elég egy gyomor ruptura és meg is haltál.
2018. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Minden harmadnap jelentkezik.

A többi nap tojást,rengeteg zöldséget,gyümölcsöt fogyasztok.

Rettegek magamtol. Mindig tervek kézitek,menüsort stb,felkészül ha jön a kisértés,de valamiért nem sikerül betartabi. Rágogumi is van kikészitve nekem. Gyűlölöm magam. Ha rámtör nem tudok mitcsinálni érzem a késztetést,mut csináljak helyette? Szüleimtöl messze vagyok és már nem gyerek,fiatal felnött. Rokonomhoz menekült,buzva abban majd ö segit.

2018. máj. 25. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!