Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kalória számlálásnál mi a...

Kalória számlálásnál mi a legjobb? Ha betartjuk az optimálisnak feltüntetett kaloriát vagy ha annal néha kevesebb kalóriát viszünk be?

Figyelt kérdés
2018. márc. 29. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Súlytartás vagy fogyás?

Fogyáskor az, ha néha többet viszünk be :) Bár ez kalóriakeretfüggő.

Nekem az az ideális, ha pár naponta kicsit megdobom a kalóriát, különben borul az egész, de nagyon. De amikor 300 kcal lehetett a napi kalóriadeficitem, akkor nem volt szükségem ilyesmikre (pontosabban inkább 400 volt s néha ekkor is megdobtam, de az nem volt ennyire fontos, csak jólesett egyszer-egyszer lazábban fogni a dolgot, úgyhogy itt a lelki tényező jött be).


Súlytartáskor... Nem tudom, olyankor nem számolok, eszek, ahogy jön. Ilyenkor sem egyformák a napjaim, mert nekem így jó. Általában hasonló a mennyiség, de vannak körülmények, amik ezen változtatnak. Érzem, ha több kell vagy kevesebb.

2018. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!