Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételeket egyek, ha azt...

Milyen ételeket egyek, ha azt szeretném, hogy jó legyen az anyagcserém és minden reggelt nagyvécézéssel tudjak kezdeni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Rostos ételeket: nyers gyümölcsök, saláták, hüvelyesek.

Pl. egyél minden étkezésnél 1 gyümölcsöt is. Én ezt csinálom.

2018. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%

Az anyagcsere és a nagywc kettő s elég biztos vagyok benne, hogy nincs étrend, ami reggeli nagywc-zést okoz. Nekem pl. mindig délután van az összes alkalom és kész (ami nekem tökéletesen rendben is van), pedig sokféle étrendem volt már. Ez elég logikus is, mégis mi indítaná a dolgot reggel (a kávé egyébként hat, de az nem tűnik olyan természetesnek, plusz sosem iszom kávét délelőtt)?

Néha felmerül bennem, mi ez a reggeli nagywc-zés, ami állítólag másoknál tipikus...

2018. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, az ember nem gép.


Én sok gyümölcsöt eszek, rostot, iszok 2,5-3 litert, mégsem indul el pontban 7:05-kor a székletem. Néha délelőtt, néha csak este van, de ez nem baj.

2018. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sose tudok kakilni reggel, ahogy még nagyon sok ismerősöm sem, pedig van, aki kávé+cigi kombóval kezdi. Nem attól jó az anyagcseréd, hogy reggel tojsz, hanem hogy naponta tojsz.
2018. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Először is ne görcsölj ezen. A tested nem tudod ennyire szabályozni. Sokáig én is görcsösen álltam ehhez, majd engedtem magamnak és beláttam, hogy ez nem így működik. Nekem javasolták a lenmagot. Szerintem egy próbát neked is megér és reggelente egy - egy teáskanállal megeszel (rágd össze vagy csinálj belőle őrleményt), akkor jobban használ. Elengedhetetlen mellette a rendszeres folyadékfogyasztás, ez lehet min. 3 liter is. (Persze 2,5 mindenképpen ajánlott), illetve sok rost és zöldségfogyasztás.
2018. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!