Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg hihetünk a What the...

Tényleg hihetünk a What the health c. filmnek, és a Kína tanulmány c. könyvnek? Ennyire egészségtelen az állati eredetű táplálékok?

Figyelt kérdés
Állítólag a tejtermékek, tojás és a hús nem egészséges, sőt, a legtöbb betegségben is szerepet játszanak, mint pl a rák. Ti, akik láttátok ezt a filmet, vagy olvastátok a könyvet, szerintetek lehet hinni ezeknek?

2018. jan. 26. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Igen igaz lehet. De akkor az anyatejet hova soroljuk? Mégiscsak egy egész emberiség fejlődött ki rajta.
2018. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej teljes mértékben vegán, hiszen a testünk termeli a saját gyerekeinknek. Ugyan úgy, ahogy a tehén a saját borjának termeli, nem pedig nekünk. A mi tejünkben olyan összetevők vannak, ami tökéletes a gyermekink számára, ugyan ez a tehénnel. Viszont egy ember gyerek és egy tehén nagyon nem hasonlít egymásra.
2018. jan. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Én, aki még egyiket se tette meg, szimplán mindennek utána olvas + ismerős orvost kérdez, azt kell mondjam, hogy igen ennyire egészségtelen. Durva, de igaz.
2018. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem mintha annál a filmnél nem lennének sokkal jobb bizonyítékok erre :D


Én javasolnám, hogy konkrét kutatásokat, tanulmányokat is olvass a témáról. Egyébként jó film a what the health, csak egy kicsit hatásvadász.


Egy új tanulmány készült nemrég, amiben a British Medical Journal megállapította, hogy minimum 9 különböző betegség köthető a húsok rendszeres fogyasztásához. A 16 éves vizsgálat nyomonkövette 500.000 (50 és 71 év közötti) ember étkezési szokásait, és megállapította, hogy a húsok fogyasztása esetén sokkal magasabb volt a szívbetegség, stroke, cukorbetegség, vesebetegség, Alzheimer-kór, májbetegségek, fertőzések, tüdőbetegség és a rák kialakulásának kockázata.


[link]

[link]

[link]


Akkor a növényi étrendről:


A Loma Linda Egyetem kutatói bebizonyították, hogy a vegetáriánusok 53%-kal csökkenthetik a cukorbetegség kockázatát. Egy másik, 11 éves brit tanulmány 45.000 önkéntest megvizsgálva azt állapította meg, hogy a teljes növényi étrend (de a vegetáriánus is) képes 32%-kal csökkenteni a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát.

[link]

[link]


A növényi étrend egészséges a:

-Gyerekek számára

[link]

[link]


-A túlsúlyosok számára

[link]


-A cukorbetegek számára

[link]


A rák kialakulását csökkenthetjük

[link]


A szív- és érrendszeri betegségeket is 32%-kal csökkenthetjük

[link] ?localLinksEnabled=false


A Pécsi Tudományegyetem kutatása a növényi étrendről:

[link]


De figyelmedet felhívnám, hogy ennek az oldal tagjainak 98%-a mindenevő, akik majd szépen jönni fognak ehhez a kérdéshez írni a már 20 évvel ezelőtt megcáfolt hiedelmeiket..:)

2018. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

Hát az elmúlt 2 millió évben mindenki meghalt, aki evett húst.

Igaz, az is, aki nem.

2018. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Vegán propaganda mindkettő.
2018. jan. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező Te döntesz: vagy a "táplálkozástudomány"-ként emlegetett valaminek hiszel, vagy... mondjuk fajunk évmilliós tapasztalatának. A te választásod.


Az ún. táplákozástudományról meg legyen elég ennyi:


[link]

2018. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Ennek a kérdésnek a tekintetében full irreleváns, hogy drága fajunk miket, mennyit és hogyan evett évmilliókkal ezelőtt. Arról nem is beszélve, hogy az akkori ember jó ha 25 évig élt, és az első komolyabb fogprobléma kinyírta az akkori embert kb.

Az állati eredetű dolgok fogyasztása az elmúlt 60 évben nőtt meg exponenciálisan, és ezzel párhuzamosan lett egyre és egyre több beteg ember. Ezek a kutatások, főleg amik évtizedekig tartottak, egyértelműen bebizonyították az összefüggést.

2018. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

# 8


Bocsi de óriási butaságokat beszélsz.


"Ennek a kérdésnek a tekintetében full irreleváns, hogy drága fajunk miket, mennyit és hogyan evett évmilliókkal ezelőtt."


Rohadtul nem irreleváns. Ez az évmilliós fejlődés alapozza meg fiziológiánkat, azt, hogy milyen életre vagyunk alkalmasak.


"Arról nem is beszélve, hogy az akkori ember jó ha 25 évig élt, és az első komolyabb fogprobléma kinyírta az akkori embert kb."


Ez teljes nonszensz, ez hihetetlen, hogy elhiszed. Az akkori ember nem "jó ha 25 évig élt", hanem a születéskor várható élettartam volt kb. 30 év. Nagyon nem mindegy!


A váható élettartam egy átlag, ami a magas gyermek- és csecsemőhalandóság miatt volt ilyen alacsony. Lásd:

[link]


Külön kiemelném:


"Michael Gurven, a professor of anthropology at U.C. Santa Barbara who has studied modern hunter-gatherer and horticultural tribes, found that people in these societies who survived childhood lived about as long as 19th-century Swedes did — into their 50s and beyond. His work is one clue that suggests Enlightenment Age Europeans could have had the same longevity as our ancestors who painted caves and hunted the woolly mammoth."


Tehát a kőkorszaki ember is simán eléldegélt akár 60-70 évig is - amennyiben a gyermekkort túlélte.


"Az állati eredetű dolgok fogyasztása az elmúlt 60 évben nőtt meg exponenciálisan, és ezzel párhuzamosan lett egyre és egyre több beteg ember. Ezek a kutatások, főleg amik évtizedekig tartottak, egyértelműen bebizonyították az összefüggést."


Ez meg egy óriési confirmation bias: attól még, mert megnőtt az állati termékek fogyasztása az utóbbi időben, még NEM jelenti azt, hogy emiatt alakultak ki ezek a civilizációs betegségek - annál is inkább, mivel az sem mindegy, hogy az elfogyasztott állati termék milyen minőségű.

2018. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%

"mondjuk fajunk évmilliós tapasztalatának"


Aha, szoval egyunk meg minden szrt, hogy ne dogoljunk ehen holnapig.

Fair enough.

2018. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!