Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nyers vegánok! Mik a tapasztal...

Nyers vegánok! Mik a tapasztalataitok? Megéri elkezdeni ezt az életmódot? Mivel túlsúlyos is vagyok, fogyni is nagyon szeretnék, és más kiutat nem is látok ebből a mostani egészségtelen életmódomból.

Figyelt kérdés

Hogyan vágtatok bele, mi vezetett odáig titeket?

Köszönöm előre is a válaszotokat!



2017. nov. 10. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én nem vagyok nyers vegán,de ajánlom neked Fullyrawkristina Youtube oldalát.

Ő még recepteket s mutat.Régebben néztem őt,mert érdekesnek találom az életmódját,néhány receptet ki is próbálnék.

Vagy egy másik csatorna:Raw Vegan Not Gross.

Angolul tudnod kell hozzá.

De ez az utóbbi csaj hihetetlensokat röhögtem a videóin.:D

A receptjei viszont elképesztően jók.

2017. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem néztem meg az ajánlott videókat, biztosan jók, de kérlek, figyelj arra, hogy elegendő zsiradékot vigyél be a D, A vitaminok felszívódásához.

Barátnőm évekig nyers vegán volt, csontrikulása lett 35 évesen. Biztosan rosszul csinált valamit. Vagy nem evett elég magot, mákolajat a Ca-hoz? Te ügyesebb legyél!

Tisztellek, ha belevágsz, nekem jelenleg sajnos nincs erőm nagyot változtatni, pedig kéne:S

2017. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Ha szeretnél fogyni, nem ez a megoldás. Mozogj sokat, és a húst teljesen ne mellőzd. Olyan aminosavak vannak benne, amit nem tudsz növényekből pótolni. Annyi rostos növényt kellene enned, min egy kérődző állatnak. Törődj bele nem kecskének születtél.
2017. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

A növényi étrend való váltás mindenképpen előnyös, viszont nekem a 100%-os nyers étrend nem jött be.


#2


Valamit biztosan rosszul csinált, mert egy átlag nyers növényi étrendnek kalória lebontásban kb 60-70%-a zsír. Ez egyszerűen azért van, mert a zöldségek átlagosan nagyon alacsony energiatartalmúak (előnyük, hogy ásványi anyagokban gazdagok), ezért a nyers növényi étrend nagyon sok esetben a magvakra alapoz, amik magas kalóriatartalmúak viszont kb a 80%-uk zsír, 10%-uk fehérje, 10%-uk szénhidrát (átlagosan).


Ha bemegyek egy nyers vegán étterembe, az ételek nevéből már következtetni is tudok az arányra: pl a mai menü: magkrémmel töltött paradicsom cukkini tésztával : az egésznek kb 70%-a zsír.



Van egy kevésbé ismert verzió is, amit 811 rw-nek szoktak hívni, ez is nyers étrend, csak ez magas szénhidrát fogyasztásra alapoz. Ezt nyers étrenden pedig leginkább csak egy mennyiségi gyümölcsfogyasztással lehetne megvalósítani, azokból is főként trópusiakkal, mert azokban több a kcal.



Én pontosan ezért nem vagyok nyers vegán. A (növényi) zsírban gazdag étrend, nekem nem jött be egyáltalán.

A rw 811-et pedig azért nem követem, mert egyszerűen nem bírok annyi gyümölcsöt megenni, és a sós ízek is hiányoznának.


Ezt még tetézi az, hogy a főtt zöldségekből sokkal könnyebben szívódnak fel a tápanyagok, és az emésztésük is sokkal egyszerűbb.


Ami engem illet, nekem a magas ch és alacsony zsírtartalmú étrend jön be (itt éreztem azt is, hogy több az energiám), amely főtt és nyers ételeket is tartalmaz. Finomított cukrot nem fogyasztok, sütőolajokat, és margarint sem használok.

2017. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

" Olyan aminosavak vannak benne, amit nem tudsz növényekből pótolni"


Melyik az az esszenciális aminosav amelyiket nem tud növényekből bevinni?

11 db esszenciális aminosav létezik (cisztin, izoleucin, fenil-alanin, lizin, triptofán, valin, hisztidin, leucin, tirozin, metionin, treonin) és mindegyik megtalálható a növényekben.

2017. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Au. Nyersvegánság felé kacsintgató ember húsevésre biztatni elég illetlen dolog, s persze a húsra semmi szükségünk, nincs benne semmi, amit ne lehetne könnyen bevinni másból.

S a vegán étrend is megfelelő, max. B12 kell, de a mindenfélét evők is szednek ezt-azt manapság.


A növények köszönik szépen, minden esszenciális aminosavat szoktak tartalmazni (ha jól tudom, de szerintem igen s végülis mindegy, hogy nulla vagy majdnemnulla van valamiből), csak nem megfelelő arányban, de a komplettálás ezt is megoldja.


A nyersvegán étrend egy fokkal érdekesebb, de még az sem tűnik rossznak, persze oda kell figyelni, hogy minden meglegyen. Ha valaki szinte csak gyümölcsöt eszik, az bajban lehet (bár van, aki gyümölcsre alapozza a fehérjebevitelét, némi olajos mag mellett. csak ehhez nagy aktivitás kell. de akinek összejön, miért ne?).


Érdekes volt hanonymus válasza, én úgy gondoltam a blogok s a 811 nagy népszerűsége alapján, hogy a nyersvegánok tipikusan erősen alapoznak a szénhidrátra, még ha természetesen a zsírfogyasztásuk sem nagyon alacsony... Azt hiszem, még mindig így gondolom, de természetesen

a zsírdús nyersvegán étrend is teljesen ésszerű, ha én nyersvegán időszakot tartanék, az enyém is ilyen lenne s jobban is bíznék a megfelelő tápanyagbevitelben a szénhidrátszegény, mint az extrém szénhidrátdús verzióban. Persze van középút is.


Nem vagyok vegán, csak szeretem a vegán és a nyersvegán konyhát s roppant érdekel az egészséges életmóddal való kapcsolatuk, különösen bizonyos ételcsoportok kizárásával, amit a nyersvegán étrend jobbára meg is tesz, csak éppen én a gyümölcsöket is minimalizálom. Ha egyszer elég hozzáértő leszek, lehet, hogy megpróbálok egy erősen korlátozott, a nyers zöldségeket fókuszban tartó vegán étrendet.

A fogyás már necces lenne így, de talán még az is megoldható. Ez nagyon egyéni.


Kérdező, jó lenne tudni, hogy hogyan étkezel most. Túl nagy ugrást nem ajánlok, de ha már vegán vagy jó ideje, az nem rossz kiindulópont. Még átmeneti ételek is vannak, amikor főtt kölesbe pakolsz egy csomó nyers zöldséget, finom, csak nem mindenkinek elég egészséges.


Kinek megéri, kinek nem. Én totálisan nem vegánként is ajánlom, hogy ismerkedj meg a nyersvegán konyhával, mert iszonyúan jó ételeik vannak, különféle makrókkal, hogy nehéz legyen olyan étrendet találni, amibe ne lehetne bepasszintani egyik-másik ételt. Sokféle van. Én jobbára édességeket és könnyed, kalóriaszegény zöldségételeket készítek a nyersvegán konyha repertoárjából. Egyszerűek, gyorsak, üdék (már amelyik, az olajos mag/aszalt gyümölcs inkább nagy energiasűrűségű és potenciálisan igen finom).

2017. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

"Melyik az az esszenciális aminosav amelyiket nem tud növényekből bevinni?"


Talán nem az a leglényegesebb kérdés, hogy van-e vagy nincs. Hanem az, hogy az évezredek alatt mire lett felkészítve a szervezet.

A kérődzőknek kérődző fogazata van, és évezredekig növényt ettek.

A ragadozóknak ragadozó fogazata van, és évezredekig húst ettek, (és a mindennapi C vitaminjukat előálllítja a szervezetük).

A mindenevőknek meg mindenevő fogazatuk van, és évezredek alatt ehhez szokott hozzá a szervezetük. Persze nyilván lehet egészségünk érdekében minezen az évezredek alatt kialakult rendszeren alakítani. De csak kellő alázattal és odafigyeléssel, meg szakértelemmel. Ahol a szakértelmet nem a képes női magazinokból kell felszedni.

2017. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szó sincs évezredekről.

A jelenlegi húsfogyasztás Mo-on az utóbbi 60 évben (kb a kádár kor kezdetétől) kezdett csak ilyen méreteket ölteni, a korábbi fogyasztás ahhoz vagy a mostanihoz képest minimális volt.

A húsban pedig semmilyen aminosav, és en bloc semmilyen tápanyag nincsen ami a növényekben ne lenne megtalálható.

Az állatok is a növényekből veszik fel a tápanyagokat, nem saját maguk állítják elő..

2017. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi húsfogyasztás Mo-on az utóbbi 60 évben (kb a kádár kor kezdetétől) kezdett csak ilyen méreteket ölteni"


Bocsáss meg, de én egy szót sem írtam a jelenlegi húsfogyasztásról. Én azt írtam, hogy talán nem véletlen, hogy mindenevő fogazatunk van. És az nem a Kádár korszak óta van meg.

2017. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdtem, de nem vált be. Alapvetően a vegán életmód sem , bár növényi tejeket iszom, húst, meg tojást ritkán eszem.


Viszont én 20 kg-t fogytam 1 év alatt úgy, hogy átreformáltam a táplálkozásomat, fehér lisztet, kristálycukrot teljesen elhagytam, a húsfogyasztást leredukáltam, inkább zöldségfasírtokat eszem, smoothie-kat, grillzöldségeket, nyers gyümölcsöt. Tök jó, kreatív, főleg, ha szeretsz főzni, szóval nekem ez az egész életmódváltás egy nagy kaland volt. Szépen beindult az emésztésem, jobb lett a közérzetem, a vérnyomásom tök normális, rendszeresen sportolok és van energiám. Nem kell ahhoz (nyers) vegánnak lenni, hogy jó eredményt érj el és egészséges legyél.

2017. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!