A Magnézium-klorid-nak százalékosan mennyi a Mg tartalma? És a szájon át, oldott állapotban bevitt anyagban lévő Mg hány százaléka szívódik fel?
Közben kiderült, -a gyártó tájékoztatása szerint- hogy a BioCo Mg+B6 -ban, tablettánként nem 100 mg Mg, hanem 100 mg Mg-klorid van. Úgyhogy a fenti ársorrendbe az 1. helyre került.
Azt szeretném még tudni, hogy a szervezet a felszívódott Mg mellett lévő 3 szoros mennyiségű Cl mennyiséggel mihez kezd? Pl. napi 400 mg. magnézium, 1200 mg klór.
Hát, ez szerintem valami félreértés lehet, a BioCo azon kevesek egyike, ahol a terméken tisztességesen fel van tüntetve a vegyület neve és az elemi magnéziumtartalom is. A normál "szerves" magnéziumban 100 mg Mg, a "MAGNE-citrát" nevű készítményükben 150 mg Mg-citrátból. Ezt a tabletták mérete is alátámasztja. A gyártó nem csinálna szinte lenyelhetetlen méretű tablettákat, ha nem muszáj, márpedig ha a tablettában csak 100 mg vegyület van, az egy pici bogyó lenne, nem egy kétcentis szörnyeteg.
Sok gyártó megpróbál "félrebeszélni" a csomagoláson pl. elegánsan elhallgatva a tiszta magnéziumtartalmat azt a látszatot keltve, hogy a magnéziumvegyület (tömege) az, amire szükséged van vagy a magnézium-oxidnál úgy adják meg a magnéziumhányadot, mintha az a 4% helyett 100%-ban hasznosulna is. De még ők sem tehetik meg azt, hogy más anyagokkal dolgozzanak, mint amit feltüntetnek a dobozon. Szerintem tehát a BioCo magnéziumokban magnézium-citrát van, nem lehet, hogy a B6-vitamin (piridoxin-hidroklorid) esetében történt félreértés?
#17: És a konyhasóból mit kezdünk a kloriddal? :D
#19: Ez nem "keverés" hanem kötés. A magnézium egy eléggé reakcióképes puha fém és önmagában nem tudna semmit csinálni vele a szervezet. Mint ahogy a vaspótláshoz sem csavar alátétet eszegetsz.
Azért szedünk be magnéziumvegyületeket, mert ott több-kevesebb másik atom kötődik a magnéziumhoz és az ionos formában képes ezekről leszakadni és így már fel tudja venni a szervezet. De attól függően, hogy milyen más atomokhoz kötődik a magnézium, könnyebb vagy nehezebb leszakítani ezekről. Nyilván ha nehezebb leszakítani, akkor nagy a veszélye, hogy érintetlenül áthalad a testen és kijut belőle ahelyett, hogy hasznosulna. Ilyen pl. a magnézium-oxid. Úgyhogy ezért szükséges jól felszívódó vegyületek formájában beszedni. Ráadásul egyéni különbségek is vannak, hogy ki tudja jól hasznosítani ezt vagy azt a vegyületet. Tehát nem biztos, hogy egy jól felszívódó vegyület mindenkinél az. Úgyhogy előnyös, ha tudunk miből válogatni, mert többféle vegyület van forgalomban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!