Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Leküzdhető a farkasétvágy, ha...

Leküzdhető a farkasétvágy, ha kevesebb vitamint szedek?

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy mostanában rettentően nagy az étvágyam.Nem valódi éhségről van szó, hanem étvágyról, kívánósságról.Mostanában nagy dózisú B-komplexet szedtem, hogy kielégítsem a vitaminszegény fogyókúrás étrendemet..Régebben is szedtem már, s akkor nem éreztem késztetést rá, hogy annyit egyek, mint egy disznó, ráadásul szénhidrátokból.Eléggé vékonnyá varázsoltam magam, de sajnos könnyen hízok, és félek, hogy rossz vége lesz a nagyevéseimnek..Hagyjam abba a vitaminszedést, attól jobb lesz?Tényleg ennyire befolyásolná az ember étvágyát?
2008. okt. 19. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A fogyókúra nem arról szól, hogy a végletekig éhezteted a tested, hanem hogy gondosan tervezett és helyes étrendet tartasz. Ha ez sikerül, akkor eleve nem kell vitaminokat nagydózisban magadba nyomni, és nem leszel éhes sem (annyira). Sőt, elve minek szedsz vitamint nagydózisban? Hülyeség, simán túladagolhatod magad, pláne, ha azt is olyan "tudományos" szinten csinálod, mint a diétád...
2008. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom, hogy B-komplexet szedek!Ezek vízben oldódó vitaminok, ezáltal hamar kiürülnek a szervezetből, nem lehet őket túladagolni.Szerintem pedig az hülyeség, hogy megfelelő táplálkozással minden szükséges anyagot meg lehet adni a szervezetnek, hiszen ma már a régen joggal egészségesnek nyilvánított gyümölcsök, zöldségek sem tartalmaznak elegendő vitamint és ásványianyagot.Persze, nem azt mondom, hogy nem számít az egészséges táplálozás, mert úgysem tudunk mindent megadni magunknak..csak azt mondom, h nem elég..én igazából tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy más is tapasztalt-e ilyen brutális étvágynövelő hatást B vitamin szedése által, vagy ne ebben lássam a megnövekedett éhségem okát?
2008. okt. 19. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!