A vegánok mivel visznek be fehérjét a szervezetükbe? Ha se hús, se tojás, se tejtermékek, akkor mivel? Nem túl egyoldalú a táplálkozásuk? Nem kötekedésből, meg hasonlókból mondom, de komolyan érdekel!
Tudom, hogy a növényekben is van, és némelyikben egész sok, de akkor sem értem.
Köszi a válaszokat.
Én magam ugyan vegán nem vagyok. Ők csak növényekből juttatnak a szervezetükbe fehérjét, olyan mint a banán, hüvelyesek. Tengeri algák rengeteg fehérjét tartalmaznak.
A lényeg hogy mindig más növényt egyenek, mert természetesen nincsen bennük az összes esszenciális aminosav, csak az étel összeállításával lehet ezt elérni. Ezért ebbe nem hiszem hogy úgy kéne belevágni, hogy nem jár utána az ember.
Eszem ágában sincs belevágni, imádom a húst, főleg a halat, csirkét. Nem tudnám anélkül elképzelni az étrendem.
Csupán érdekelt, mert manapság tényleg egyre többen állnak át húsmentes életmódra, és én úgy látom, hogy még az én túrós, tojásos, húsos, turmixos étrendemmel is nehezen jön össze az izomnövekedéshez elegendő fehérjeadag.
De köszönöm a válaszokat!
Amiben van. Zöldségek (főleg a hüvelyesek gazdagok benne, egy nagyobb adag főzelék elintézheti a napi igényt), olajos magvak, gyümölcsök, gabonák... A zabban pl. gabona létére egész sok fehérje van, s a málna fehérje/kalória aránya is impozáns, bár nem hiszem, hogy sokan alapoznának rá, de meg lehet tenni, amúgy meg sok kicsi sokra megy.
Plusz sokan fehérjeport és szóját esznek. Az első nekem felesleges lenne akkor is, ha vegán lennék, az utóbbit pedig nem tartom jónak, de mivel ezeket kihagyva is könnyű bevinni a fehérjét (persze nem akkor, ha az ember lekvárostésztán akar élni vagy zsíros kenyéren, kell hozzá megfelelő étrend), nincs gond.
Nem egyoldalú, rengeteg mindent ehetnek, épp csak az állatiak maradnak ki. Van, aki CSAK állatit eszik, nekem az tűnik egyoldalúnak, de ha beviszik, amit kell, s élvezik, miért ne?
A nyersvegánok étrendje sokkal megszorítóbb, de az is elég változatosnak tűnik, a tápanyagbevitel se lehet rossz, ha változatosan esszük a rendelkezésre álló ételeket...
Ó. Szóval neked nehezen jön össze. Ez, bevallom, mindig fura volt számomra. Én már elhagytam a húst és a tejet, már csak a tojás maradt, plusz a növények és szálkásításkor is iszonyúan nehéz a fehérjével, mindig el akar szállni a messzeségbe. Hússal esélyem sincs elég alacsonyan tartani (100g nekem már sok).
Bizonyára szereted a fgehérjeszegény ételeidet. Módosítani kell az étrendet s rárepülni a fehérjékre. Nagy áldozat szerintem nem kell, mivel a fehérjeszükségletünk energiatartalma töredéke a kalóriaigényünknek, a zsírminimum is keveset ad, bőven fér mellé szénhidrát vagy több zsír.
Minden teljes értékű növényi ételben, alapanyagban van fehérje, zsír és szénhidrát. Fehérjéből általában 10-15% van a zöldségekben, gyümölcsökben, 70-80% szénhidrát, a maradék 5-10% meg zsír. A zöldségek, gyüölcsök a legfehérjeszegényebb élelmiszerek. A bab, krumpli, édesburgonya, hüvelyesek, szója, szejtán (=búzasikér) kifejezettem magas, 20-50% fehérjét tartalmaznak, és meglepően olcsók is. (1kg búzasikér 600ft, 100g búzasikérben van 60-70g fehérje, 1kg búzasikérből víz hozzáadásával, fűszerezéssel, kapsz 2-3kg búzahúst=szejtánt)
Egy átlag ember kalóriaszükségletének 12-15%-ának kell fehérjéből jönnie, hogy ne bontsa le az izmait, legyen energiája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!