Miért viselkedik így a gyomrom/belem? (Iszonyatosan ciki
és kellemetlen)
Figyelt kérdés
Minden alkalommal amikor reggel 8-ra kell mennem órára olyan szintű emésztőrendszeri aktivitást tapasztalok, ami már-már nevetséges és talán az élet szórakozik így velem. Csak azokon a napokon, pont azon az órán, amikor kevesen vagyunk a teremben - hogy még véletlenül se ne hallja senki - folyamatosan kavarog a gyomromban a sz@r illetve a beleim adnak elő egy "szóló koncertet", de iszonyatosan ciki. Korábban gyomorkorgással küzdöttem (nem szoktam reggelizni), de ennek elejét véve az utóbbi időben inkább hamarabb felkelek és otthon megpróbálok valamit enni (annak ellenére, hogy hányingerem szokott lenni), viszont így még rosszabb, mert iszonyatosan lehet hallani, ahogy a gyomrom dolgozik. Olyan, mintha folyamatosan puskalövésszerűen durrogna a fing/sz@* a s***emből, amit természetesen vissza kell tartani, de így a gyomromon/beleimen belül kavarog visszhangszerűen a sz@*. Legutóbb már annyira meguntam ezt a szenvedést, hogy óra előtt 20 percig folyamatosan a WC-n ülve próbáltam az összes levegőt/székletet "kipréselni" magamból (amikor sikerül akkor szó szerint "kiszakad/kilövell"), de órán így is előadott a gyomrom néhány kínos hangot. Bocs az ízléstelen fogalmazásért, csak szerettem volna érzékeltetni a panaszaimat. Légyszíves segítsetek a problémámban és áruljátok el, hogy ezt mi okozhatja/mi vagy ki tudná ezzel kapcsolatban a problémámat orvosolni.
Mintha magamról olvastam volna. Engem még elalvás előtt is gyötört a bélmozgás "üvöltő" hangja :) Mióta rájöttem, hogy tejérzékeny vagyok, és nem fogyasztok tejet, sokkal jobb a helyzet. Az elalvás előtti gyomor,- és bél koncert teljesen elmúlt. Viszont, ha szorongok, ideges vagyok, vagy izgulok, stresszelek valami miatt, akkor elég hangosan korog a gyomrom(belem?) Tehát ideg alapon is lehet, meg étel-ital intolerancia miatt is. Remélem tudtam segíteni.
2017. ápr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Nekem is ilyen hangokat ad ki, annyira gáz, az orvosom szerint IBS
2017. ápr. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Gyakorlatilag én is ugyanezzel küzdök.Úgy szokott kezdődni, hogy olyan "kongó" érzés van a hasamban majd átmegy abba hogy feszül a hasam és egy idő után rengeteg gáz képződik. Nagyon bosszant, hogy lány létemre annyit f*ngok mint a szódás lova. Itthon nem annyira rossz, mert azért csak kiengedi az ember. De ha emberek között vagyok akkor borzasztó, mert nem engedem ki, és ennek az az eredménye, hogy már gyakorlatilag rosszul vagyok attól ahogy feszülnek a beleim. Az a baj, hogy nem tudom semmilyen kajához kötni, hogy valami intolerancia lenne. Előadtam a háziorvosomnak, azt mondta attól is lehet, hogy sok a gyomorsav és bejut a belekbe. És mivel a bél lúgos közeg, a sav oda bejutva reagál és gáz képződik. Írt fel savcsökkentő gyógyszert, csak olyan mellékhatásokat írnak hozzá, hogy még nem mertem bevenni. Az egyébként tény, hogy legtöbbször akkor van ez a jelenség, ha nagyon éhes vagyok - szóval ez alátámasztaná.
2017. ápr. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
#3
Vedd be nyugodtan a savcsökkentőt, hátha jobb lesz tőle. Minden gyógyszerre írnak mellékhatásokat, de ezek nem jelennek meg olyan gyakran. Én 2 éve szedek savcsökkentőt és még egy mellékhatás sem jött elő, (viszont már nem ég annyit a gyomrom)
2017. ápr. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Nekem a tejtől voltak ilyen problémáim (iskolás koromban elég sokat ittam, akkor még nem tudtam, és nagyon szenvedtem én is a suliban). Reggel én sem vagyok éhes, délelőtt 1 tojást, 1 kanál kókuszzsírt és gyümölcsöt szoktam csak enni, de azt sem rögtön felkeléskor.
A gyomorsav persze hogy bejut a belekbe (ha befejezte a dolgát), de a hasnyálmirigy által termelt anyagok megváltoztatják a belekbe kerülő gyomortartalom kémhatását. Ezért kár lenne savcsökkentőt szedni. A gyomorégést gyógyteákkal (pl. gyömbér) és étrendváltoztatással meg lehet szüntetni, elég gyakran nem túl sok, hanem (meglepő módon) túl gyenge gyomorsav (és emiatt nem megfelelő emésztés, gyenge gyomorszáj) okozza.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!