Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 15 vagyok és abba szeretném...

15 vagyok és abba szeretném hagyni a húsevést, mert ha belegondolok hogy döglött állatokat eszem meg, vagy éppen mit, fel fordul a gyomrom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

ne értsetek félre, nem vagyok valami vegetáriánsu természet védő barom, aki a fák miatt odaláncolja magát a korláthoz, demonstrálás véljából. egyszerűen csak ha bele gondolok ebbe undorodom tőle, és valami extrém lelkiismeret furdalásom van. viszont anyukám nem engedi hogy ne egyek, mert hogy az kell mert egészséges, meg bla bla bla, és ha nem eszem elveszi az internetet a pc-met meg minden baromsággal fenyeget. mit tegyek, mert télnyleg mondjuk elég vékony vagyok, de szeretném hogy megértse én nekem ez nem megy?


15/f


2010. máj. 11. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne kövesd ezt az ostoba és egészségtelen divatot! Ne ezzel foglalkozz,mert az agyban dől el,hogy mit akarsz enni., Az egészséged fontosabb az állatok iránti szánalmadnál. Foglalkozz inkább értelmesebb dolgokkal.
2010. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
felőlem meg is dögölhetnek, az állatok, komolyan, csak ha belegondolok, hogy egy állat lábát, vagy mijét eszem meg, meg az állatöt főzik meg és azt eszem meg, rosszul leszek nagyon.
2010. máj. 11. 11:10
 3/13 anonim ***** válasza:
egyél olyat amin nem látszik hogy mi volt fénykorában. pl prökölt, vagy teszta daralt hussal. én imádom a húst, de egyszer amikor vettem magamnak az Auchanban egy egész grill csirkét és láttam egyben szegényt, akkor én is kidobtam a kukába végül. de abban igaza van anyukádnak, hogy a hus legalabb olyan fontos mint a zoldseg. a kettonek aranyban kell lennie, hogy majd egészséges felnott lehess.
2010. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Ha ez tényleg ennyire fontos neked, tarts ki a döntésed mellett! Még akkor is, ha egy kis időre elveszi az internetet vagy a gépet! Különben azt fogja hinni, hogy ez csak egy hiszti. De ha ennek ellenére kitartasz (sokáig!) a dolog mellett, és nem adod fel, akkor előbb-utóbb beletörődik.


De olvass utána, mert ha nem eszel húst, az állati fehérjéket tényleg be kell szerezni valahonnan (sok tejet kell innod, tojást enni, stb.), vagy ha ezeket sem akarsz, akkor van erre vmi pótlék, azt kell szedned. Ha odafigyelsz, normálisan is élhetsz vegaként, de ha esztelenül csinálod, tényleg baromi egészségtelen!

2010. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ha undorodsz tőle, nem hiszem, hogy meg kell enned, én pl. a sárgaborsó főzeléktől undorodom, nem is eszem meg.

De azt jó, ha tudod, hogy 15 évesen pláne szükséged lenne fehérjére. Ha keresel egy dietetikust, az össze tud állítani olyan étrendet, amit ha követsz, valószínűleg nem alakul ki hiánybetegség, de ha csak szimplán nem eszed meg a húst, csak a köretet, abba tutira belebetegszel előbb-utóbb. Meg... minden hízlal, kivéve a hús meg a zöldség, tehát ha körettel meg kenyérrel laksz jól, esetleg tésztával meg hasonlókkal, akkor csúnyán el is fogsz hízni, nem beszélve a cukorbetegség, vérszegénység meg hasonlók kockázatáról. És te pont most leszel fejlődésben, és egyre több és több kajára lesz szükséged. És ami igazán laktat, az a hús.

Mondjuk érdekes, hogy te a döglött állatokra gondolsz, mert a lelkifurdalást még érteném, de pl. a döglött állatnak már mindegy, ráadásul ha te nem eszed meg, majd megeszi más, szóval mindegy.

A másik probléma, hogy baromi nehéz helyettesíteni a húst úgy, hogy egészségesen táplálkozz, és ne szénhidráttal tömd magad. Nekem sajnos az a problémám, hogy ha sok húst eszem, akkor fáj a fejem. Próbálok kevesebbet enni, de nem tudom, mivel helyettesíthetném. A szójától undorodom, zsíros hús íze van, és én a húsról a legkisebb zsírt is lepiszkálom, az ún. búzahúsok meg vega fasítporok meg gabonából vannak. Gabona = szénhidrát = baromira hízlal.

Gombát meg nem lehet minden nap enni, mert 1 hét után már inkább semmit nem eszel, olyan uncsi. A panírozott zöldségek normál mértékben rendben vannak, szeretem is őket, de 1. minden nap rántott zöldséget enni baromi egészségtelen (lisztes, olajos és nincs benne fehérje, ami kell), 2. lehetőség sincs rá minden nap (nincs ennyi időm főzni, nekem nem anyukám főz - a hús eláll, a zöldség nem)

Ráadásul te pl. nem is ehetsz szóját, mert férfiaknak nagyon nem ajánlott, ugyanis női hormont tartalmaz (ösztrogént).

De ha van valami ötleted, mivel lehet helyettesíteni (ami nem szénhidrát), akkor lécci oszd meg velem is, sokat segítene.

2010. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"természetvédő barom"

"felőlem meg is dögölhetnek"


Ritka rendes egy gyerek lehetsz ilyen gondolatokkal.

Amúgy meg elmagyarázhatod ész érvekkel anyukádnak, hogy az emberi szervezet számára a hús nem létszükséglet, hanem a benne lévő fehérje, tehát azt kell más módon pótolnod, hogy ilyen hiányod ne legyen. Ha undorodsz valamilyen ételtől, a legnagyobb hülyeség azért magadba erőltetni, mert szüksége lenne rá a szervezetednek. Ma már minden pótolható. A hús, a liszt, a tejtermékek, a cukor.

2010. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem tudom, szerintem a zöldségben is van vitamín, és a szóját én szeretem. mégis milyen bajom lehetne a szójától?:O amúgy figy, a tesóm 16 és vagy 3x annyit eszik mint én, viszont ugyan olyan vékony. nem biztos hogy híznék ha nem ennék húst. a másiknak meg, tejet nem tudok inni, mert laktóz érzékeny vagyok.
2010. máj. 11. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a vicc, hogy én még nem láttam vékony vegetáriánust.

Ismerőseim közt van pár vega, aki nem eszik húst, mondjuk ők tojást esznek, meg van amelyik halat is, de mindegyik dagadt és állandóan fogyóznak.


Szerintem sok tésztát nyomnak, pl palacsinta tésztába tekert zöldséget, pizzákat, sajtos tésztát, műzlit tejjel, meg ilyeneket.

Meg néha olyan magokat is esznek, búzakorpa, meg franctudja mi, amikről azt sem tudom mi az.


Úgy tudom elég drága az étkeztetésük :)

2010. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
11:32, én azt mondtam hogy olyan aki egy pár fa miatt oda láncolja magát a korláthoz, pl. nem a természet védelemmel van baj, hanem a természet védő fanatikusokkal, mert azok nem normálisak, és álltalában az értékrendjük is beteges. pl az állatokat előbbre helyezik, mint az embereket. és ez undorító.
2010. máj. 11. 11:42
 10/13 anonim ***** válasza:
vannak emberek, akiknek minden étkezés elképzelhetetlen hús nélkül, pedig a vega étrend nagyon finom és változatos tud lenni, kis utána járás, fantázia, kreativitás... van pesten is vegetáriánus étterem, isteni finom minden, pedig én nem is vagyok vega, csak kevés húst eszem. Nem kell minden húst szerintem száműzni azért az étrendedből, gondolom egy sonkás-sajtos melegszendvicset azért meg tudsz még enni.
2010. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!