Refluxom van de a narancs/narancslé jót tesz az emésztésemnek. Ha beleteszek egy kis szdabikarbónát iható?
Ételeinket csak kevés zsiradékkal készítsük; csökkentett zsírtartalmú termékeket vásároljunk. A látható zsírt mindig távolítsuk el.
Étrendünk legyen fehérjében gazdag. A bőséges fehérjebevitel növelheti a nyelőcső alsó záróizmának tónusát (keretes).
Gyakori, kis étkezések csökkenthetik a tüneteket. Az is sokat javít a beteg állapotán, ha lefekvés előtt legalább két órával megvacsorázik, s nem eszik lefekvés előtt.
Kevesebb sót használjunk az ételeinek elkészítésénél, és kerüljük az utánsózást, az irritáló fűszereket.
Ne fogyasszunk olyan ételeket és italokat, amelyek a nyelőcső alsó záróizmának tónusát csökkentik. Ilyenek lehetnek: a vöröshagyma, a fokhagyma, csokoládé, alkohol, kóla stb.
Kerüljük a gyulladt, károsodott nyálkahártyát speciálisan irritáló ételeket, italokat: kávé, alkohol, szénsavas italok, paradicsom, citrusfélék, fűszerek stb.
Ergo a narancs citrusféle és savasít, ugyan így a szénsavas üdítők, gyümölcslevek. Szóval ne tedd
Boltokból, nagyüzemileg gyártott élelmiszereket kerüld!
Csak is zsírral főzz, étolajat ne használj, csak is lánckenőolajnak alkalmas! Főzz magadnak pálinkát, és esténként egy-egy kortyot igyál!
Figyelj a sók kálium tartalmára!
Szódaport egy kávéskanállal a nyelved tövéhez borítasz, aztán három négy deci szénsavas narancslével letolod a torkodon. Tökéletes, erőteljesen megböfögtet.
Hát ez egy nagy baromság! Nem olvastam végig, tehát nem tudom mit akar eladni az oldal, de a gyomorsav az annyira összetett folyadék, hogy annak szintjét, erősségét lehetetlen mérni! Az efféle tudálékos vizsgálódások feleslegesek! Bárki mást mond, az mind el akar adni valamit!
Na meg hát, Amerika!!!?
A reflux az önmagában nem betegség, hanem a szervezet egyik öntakarító mechanizmusa. Evvel takarítja ki a szervezet a nyelőcsövet, a nyelőcsőben maradt, tapadt szennyeződéseket, a nyelőcső elváltozásait. Ha ez annyira makacs, hogy többszöri öblítésre sem enged, a szervezet akkor változtat a gyomorsav összetételén! Idővel ez más elváltozásokat is okoz a nyelőcső belső falán, és már csak ekkor mentünk orvoshoz, aki a tükörbe annyit lát, hogy irritált a nyelőcső belső fala. Aztán protonpumpa gátlót ad, ami a valódi ok érzetét vágja el az agytól. Tehát tompítja az agyat, amitől egyre idegesebbek leszünk.
A kisüsti pálesszel ki lehet oldani a nyelőcső redőiben megtapadt részecskéket, és a szénsavas savanykás italok is nyugtatólag hatnak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!