Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet az, hogy azutóbbi...

Mitől lehet az, hogy azutóbbi években nem kívánom az édeset, édességet?

Figyelt kérdés
Tortát, sütit szinte nem eszem, csokit is nagyon ritkán cukorkát meg max 1-2t tudok megenni 1 nap, de sokszor egyet sem. Régebben nem volt így. Mitől változhatott meg?
2008. okt. 2. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert az izlésed állandóan változik.

Mindig is húsevö voltam de volt olyan 3 évem kb amikor hányingerem lett a hús szagától is. Szinte egy falat rendes húst nem tudtam megenni. Pl parízert igen. még az étterembe is sajtot vagy vega kaját rendeltem.

most már kb 2 éve megint rendesen eszek húst. De anyukám szerint ez gyerek koromba is megvolt. azt mondta hogy ovisként mindig azt mondta a húsos kajákra hogy fúj és büdös. a pörkölttöl egyenesen rosszul voltam. leginkább a hús piruló szagát nem bírtam.


valamikor hónapokig fözeléket kívánok, és van hogy hónapokig az édeségre rá sem tudok nézni, aztán meg volt hogy a munkahelyemen én voltam a csoki depatment.


szóval az izlésünk állandóan változik.


most egy egész csirke farmot megennék.

2008. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet betelt vele a szervezeted és stopot intett!

Nem is baj! Nem romlik úgy fogad, nem hízol el.

Egyél helyette sok zöldséget, gyümölcsöt. Így sokkal könnyebb mint amikor elhagyni akarod az édességet és ahelyett akarsz gyümit, zöldséget fogyasztani.

Azért meg néha néha cukrot eszel, úgyhogy azért eszel egy kis édességet is, tehát ezzel sincs baj.

De szeretném ha nekem is hirtelen ilyen édesség nem kívánási tüneteim lennének.

2008. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az édességekben levő finomított cukor ugyanúgy függővé tehet valakit, mint a drog, vagy a cigaretta. Ha egy ideig távol tartod ezeket magadtól, elmúlik a vágy. Egy időben én is normálisan ettem édességet, de aztán úgy döntöttem, hogy a szervezetemnek nincs szüksége finomított cukrokra, és nem ettem többet. Egy darabig vágytam a sütikre, csokira, de aztán elmúlt. Nem volt egy nagy ügy, nem volt nehéz nemet mondani, ha megkínáltak, de néha meg kellett tartóztatni magam. Már évek óta nagyon-nagyon ritkán eszem édességet. Van hogy megkívánom, és megeszek egy tábla fehér csokit, de alapvetően semmit. A kávéba is édesítőt rakok, és nem is hiányzik a cukor.
2008. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 duhaj ervin válasza:
Valószínű,hogy rendben van a magnézium szinted és nem hiányzik a boldogság,ergo boldog vagy!
2010. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mostanra eljutottam addig a szintig, hogy a cukrot sem kívánom a teába, inkább egy kis mézet teszek bele.

Előző hozzászólónak: aranyos amit írsz, de szerintem nem ezért van, mert nem vagyok túl boldog. És pont erre gondoltam, hogy fura hogy így van, mert lehet meg kéne erőltetni kicsit magam és enni édességeket.

2010. febr. 11. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!