Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik, hogy allergiás...

Létezik, hogy allergiás vagyok a multivitaminra?

Figyelt kérdés
Elkezdtem szedni egy vitamintablettát, és 2 napja amiután beveszem, hányinger jön rám, és fél óra múlva kihányom. És eszembe jutott, hogy egyszer vagy 15 éve, gyerekkoromban is próbálkoztam multivitaminnal, és akkor is ez lett, csak akkor később, pár hét után. Nem magával a tabletta lenyelésével van a gond, a c vitamin tablettát vagy a gyógyszereket gond nélkül lenyelem és nincs baj... mitől lehet ez?...
2010. ápr. 22. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy pár hónapja a Magne B6-al jártam így.Vagyis nekem lett hányingerem hanem éjjel az ügyeleten kötöttem ki mivel feldagadt az egész fejem, tiszta kiütés lettem.Ott azt mondták hogy nyilván nem magára a vitaminra vagyok allergiás hanem a vivő anyagjára vagy mi a fenére.
2010. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem. akkor esetleg másik márkájút kellene keresnem?... hátha abban más a vivőanyag?...
2010. ápr. 22. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető a lányom nem bírja szedni a Supradyn F multivitamint, de én igen. Egy kanál propolisz granulátumtól viszont az ügyeleten kötöttem ki, rettenetes allergiás reakciót produkáltam. Vörös lett a fejem tőlle, az egész testemen piros pöttyös kiütések jöttek ki. Szédültem, fuldokoltam.Igen szervezettől függ ki,mit bír és mit nem. Ne szedd tovább, ennyi a gyógymódja!
2010. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehetsz allergiás magára a vivőanyagra is lehetsz a hatóanyagra is. Annyi étrend kiegészítő készítmény van, hogy biztosan találsz olyat is amelyikben nincs az az anyag amire allergiás reakciót adsz. A magyar készítményekben személy szerint jobban bízok! Ha tabletta volt ami okozta próbálj kapszulást szedni, vagy fordítva.
2010. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És azt tudod,hogy melyik az a vivőanyag,amit nem bírsz?
2010. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az Aktival vitaminokat nem bírom!Én nem csak hánytam, de remegtem, és ájulások jöttek rám miután bevettem!A dokim azt mondta van benne olyan vitamin nagy dózisban amiből telítettség van a szervezetembe, így védekezik ellene a szervezet!!Azóta nem multivitamint szedek, hanem külön vitaminokat!Külön a c-t, magnéziumot, vasat, kálciumot.A multikban van millió más vitamin is, amiből nem biztos hogy hiány van!
2010. ápr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
énmeg a pezsgőtablettáktól leszek csalánkiütéses:)
2010. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!