Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet velem? Miért nem...

Mi lehet velem? Miért nem tudok magamra szedni néhány kilót?

Figyelt kérdés

Nyáron leszek 20 éves. A súlyom évek óta 44-45 kg körül mozog. Általában 44,5 kg vagyok, de észrevettem, hogy fogytam fél kilót. Eszek rendesen, és változatosan. Nem tudom, miért nem tudok felszedni magamra. Az anyagcserém is normális, szóval nem ülök állandóan a vécén. A vérnyomásommal rendben van minden, mostanában a szívem szúr néha. A hajam sem hulllik, annyi jön ki, amennyi naponta normális mennyiség, vasárnaponként szokottkicsit tönn kijönni, hajmosáskor.


Szerintetek v.mi nem stimmelhet, hogy nem tudok magamra szedni?


2010. ápr. 1. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha 160cm-nél alacsonyabb vagy, akkor ez még normális súlynak mondható. Ezt nem írtad le.


Ha nagyon aggódsz, akkor kérj egy beutalót vérvételre a háziorvosodtól, az kimutat sokmindent, pl ha valamilyen vitaminhiányod van azt is, de ha más bajod van azt is.


Egyébként lehet, hogy csak szimplán keveset eszel, vagy kevés kalóriát viszel be. Ha esetleg összeszámolod, akkor az egy nap alatt elfogyasztott kalóriamennyiségnek kb 2000 kcal körül kell lennie. Neten találhatsz kalóriatáblázatokat, ami tartalmazza a zöldségek, gyümölcsok, húsok energiatartalmát is, amit esetleg a csomagolás nem (vagy nincs csomagolás).


Ha az a gond, hogy kevés étellel is jól laksz, akkor segíthet, ha evés után eszel levest, mert tágítja a gyomrod. Vagy vannak mindenkinél olyan ételek, amiktől jobb lesz az étvágya, nálam pl ilyen az uborka és a hagyma.


De énis csak 47-50 kiló között vagyok általában, de mivel csak 158cm magas vagyok, ez az érték normális, nem vagyok nagyon vékony...

2010. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont 160 cm vagyok. Köszönöm a választ, szívesen várok több hozzászólást is!
2010. ápr. 2. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Stresszes életed van? Vagy van hogy folyamatosan erre gondolsz hogy hízz?
2010. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán gondolok a hízásra, csak akkor jut eszembe igazán, amikor megemlítik, hogy milyen vékony vagyok. Amúgy eléggé stresszes a környezetem.
2010. ápr. 2. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg mozogni.

Ezzel levezeted a stresszt, és a mozgás által sokkal jobban fog hasznosulni a kaja az izmaidban.

2010. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:

Ha ennyire fontos, akkor kezdj edzeni, mellé egyél. Ha ez sem működik, X hónap után abbahagyod az edzést, és valósz}nűleg hízni fogsz.


Azért gondold meg, mert azt meg nehéz abbahagyni. Egyeseknél ugyanúgy mánia a lesoványozás, mint a lekövérezés. Az emberek néha nem értik, hogy nem 1 db ideális alkat létezik. Lehet, hogy ez az ideális súlyod.

2010. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, lehet, hogy igazad van.... Azért még írhattok, szívesen várom!
2010. ápr. 6. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!