Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Olyan étel, amit súlyos...

Olyan étel, amit súlyos cukorbetegek is ehetnek?

Figyelt kérdés
Ne legyen olyan nehéz elkészíteni, és semmi cukor, olaj és zsír ne legyen benne. Előre is köszönöm!

2015. júl. 23. 19:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és lehetőleg ne húsételt.
2015. júl. 23. 19:40
 2/9 anonim ***** válasza:
paleolit táplálkozásra keress rá valamint ha beirod hogy diabetikus ételek stb egy nagycsomot találsz a neten
2015. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. júl. 23. 23:33
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

hátha segít!

2015. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem egyél sok zöldséget és gyümölcsöt.

készíts főzelékeket, leveseket.

Pl. rakott karfiol, párolt lilakáposzta, párolt brokkoli zöldbabfőzelék, spenót,tökfőzelék, zöldborsó főzelék, avokádókrém, rakott kel, megyleves,

2015. júl. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ötös válaszolónál a pont.súlyos cukorbeteget már ellátja a doki is tanácsokkal, de adnak szórólapot is.


az egyik legfontosabb élelem a fehér hús...mondjuk filézett csirkemell, vagy házinyúl-hús...ez adja az erőt, és egyenletesebb lesz a szervezet teherbíróképessége..


paleó, vagy más, teljesen mindegy.. ne legyen liszt,és ebből készültek, cukor, zsír, és ne igyál tejet, ha lehet.


nekem állandóan van zöldséglevesem, benne minden jóval..minden harmadik főzetbe teszek apróravágott csirkemellet..a köztes leveseket különböző fűszerekkel, leveskockával ízesítem..ez egy biztos alap, a többi fehér felvágott, esetleg vizes-sonka,főzelékek nagyon halvány rántásban, vagy csak kevés tejföllel..sok halat egyél, akár sütve, akár konzerv formában..egy kevés olaj nem számít, akár a halon, akár a sült csirkén van..vagy párolod..

szénhidrátmentes diéta, nem létezik, mert minden diétában(alapanyagban) van szénhidrát, csak pont annyi, hogy a szervezet még prímán működik. például zöldborsó...


nyár van, készíts lecsót virslivel...van 80% hústartalmú is, azzal a legtáplálóbb.. persze kenyér, zsömle, pogácsa nélkül, csak úgy.


regiszrálj a kalóriatáblázat.hu-n az valamelyest segít az ötletekben..

2015. júl. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mégis milyen a súlyos cukorbeteg? Nehogy azt írd, hogy inzulinos.
2015. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom, egy barátomról van szó, akinek megígértem, hogy főzök. Azóta kiderült, hogy cukorbeteg, mondta is, hogy súlyos, és hogy majd mesél részletesebben. Azonban el szeretném kezdeni válogatni a recepteket, hogy miután elmondott mindent, már a lehető legrövidebb idő alatt össze tudjam hozni.

2015. júl. 25. 02:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves tőled, hogy figyelsz rá!:)
2015. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!