Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedésre valami gyors tipp?

Székrekedésre valami gyors tipp?

Figyelt kérdés
Napok óta érzem, hogy mennem kellene vécébe, de hiába ülök rajta semmi és nagyon irritál. Mit csináljak?
2015. jún. 15. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia a hashajtókat nem ismerem, a Fenolftaleinit szokták ajánlani és a dulcolacról hallottam de nekem az Aktivia joghurt segít ilyen esetben, mit mondjak nagyon hatásos :-)
2015. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a végbélben akadt el a széklet, egy glicerines kúp pár perc alatt segít.

Nekem még a hasmasszázs is szokott segíteni.

2015. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

És NE ÜLJ a wc-n, a lehető legrosszabb testhelyzet.

Tegyél törlőkendőt a padlóra, guggolj fölé és úgy nyomd. Hidd el, sokkal könnyebben kijön.

Mikor nekem van székrekedésem, soha nem ücsörgök, hanem leguggolok egy t.kendő fölé, és hamarabb meg jobban megindul.

2015. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A koffein serkenti a bélműködést, vízhajtó hatással is rendelkezik,de reggeli felkelés után fogyasztott meleg ital segíthet. A gyógynövényekből készült, vagy koffeinmentes tea, de akár egy csésze forró víz,citrommal vagy mézzel ízesítve ugyancsak hatásos.
2015. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Dr. Tóth azt monta, hogy kaksizás közben tegyük fel a lábunk egy magasabb helyre(pl szék), így a testtartásunk megkönnyíti a szarást.

Egy idő után, majd nem kell megnézned egy egész filmet a WC-n, elég lesz egy youtube videó is.

2018. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!