Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok rosszul a nyers...

Miért vagyok rosszul a nyers hús szeletelésétől, és mit lehetne ellene tenni? (Lent)

Figyelt kérdés

Na, kicsit pontosabban:

Képtelen vagyok végignézni (nem azért, mert valami elvi oka lenne, vagy "sajnálnám", mert egy halott állatról van szó), ahogy mások húst szeletelnek/szednek szét/dolgoznak fel otthon/stb. Ebből kifolyólag én sem tudom megcsinálni, és nem is akarom, kiráz tőle a hideg, megfogni se szeretem. Ha már ott van a tányéromon, megsütve pl. a csirkemell, akkor azzal nincs problémám.


A gond azzal van, hogy nemsokára albérletbe költözöm egyedül, anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy mindig készen vegyem a húst, én viszont nem vagyok hajlandó megcsinálni magamnak.


Más is van így ezzel? Mit lehet ez ellen csinálni? Egyébként ez valami fóbia, vagy van ennek neve, vagy csak az én fejemmel van a baj?


2015. jún. 5. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami fóbia ez, igen.


De semmi gond, vegyél előre szeletelt húst.

Én nem félek tőle, de soha nem otthon szeletelem, hanem eleve így veszem :)

2015. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy mindig készen vegyem a húst"


Bocsánat, ezen átsiklottam.


Akkor vagy erőt veszel magadon vagy vega leszel :)


Esetleg megismerkedsz egy lánnyal/fiúval, akit megkérsz rá :)

2015. jún. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem szerettem, de meg lehet szokni. Mondjuk szerintem bármelyik hentes megcsinálja neked, akit megkérsz rá. (nyilván itt külön hentesüzletre gondolok, nem a Tesco baromfi pultjára)
2015. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 'civilizáció' eléggé rossz, ferdítő hatással van ránk. Ennyi, de leküzdheted magadban.


Én nekem speciel nem okoz gondot ez, vágom-eszem a nyers húst. De biztos vagyok benne, hogy le tudnék vágni egy állatot is, elfogadás az megvan.


DE közben az én tudatom peremén is ott van egy minimális viszolygás ám. Csak nálad ez erősebb.. kezeld helyén, ne add át magad ennek. Olyan ez mint a hidegvizes zuhany. Lehet, hogy alapvetően zavarna, de ne zavartasd magad, csináld. Logikusan belátod, hogy csinálni kell: a hús értékes étel, bármilyen problémád van ezzel kapcsolatban, dönthetsz úgy, hogy túllépsz rajta!

2015. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem meg megindul a nyálelválasztásom, ha nyers húst látok. Mint egy kutyának... 😂😂😂
2021. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!