Miért nem termesztenek alacsony sikértartalmú gabonát ha ilyen sok glutén érzékeny?
Úgy hallottam, hogy azért kezdek el minél magasabb sikértartalmú gabonákat termeszteni,mert a feldolgozás során van valami előnye.
Ha régebben jó volt kisebb sikértartalmú gabona akkor most miért nem lehet megint termeszteni?
Nem éri meg?
Hiszen nő a gluténmentes termékek iránti kereslet.
A sikér a búzában van - és igen sok búzából készült termék éppen azért olyan, amilyen, mert magas a sikértartalma. Pl. a búzalenyér azért kel meg olyan szépen, a rétes és gyúrt tészta készítéshez is szükséges a magas sikértartalom, anélkül nem lesz megfelelö minöségü.
Régebben is a "jó" liszt az volt, aminek magas a sikértartalma, és ezért kezdték fokozottan az ilyenekt termeszteni már sok száz éve.
A többi gabonafélében nincs vagy csak kevés a glutén, viszont ezek a felhasználás során mashogy viselkednek és a végeredmény sem felel meg a megszokorr termékekének.
Akinek ninsc gondja a gluténnal, az nem szivesen enne rossz(abb) terméket ok nélkül. Akinek meg probléma, az úgy is mást keres.
Vannak olyan gabonák, melyekben nincs glutén. Az álgabonákban szintén nincs glutén. Vannak országok, ahol a fő tápláléknövény gluténmentes, de ez a gabona sok vizet igényel; ez a rizs.
Lehet még mondani a kölest, az árpát, a zabot is. A hajdina és az amaránt álgabonák, gluténmentesek. A honfoglalók még ismerték ezek legtöbbjét, a kölesről és a hajdináról lehet őket ismerni.
a glutén bioragasztó, és ha megtámogatják szén-dioxiddal akkor szép nagyra felfújható és jó pénzért eladható. Ha nincs glutén akkor nincs látványkodás se.
vivát kínai kaja! a la rizs rizzsel :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!