Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg ártalmasabb a melegíte...

Tényleg ártalmasabb a melegített csapvíz?

Figyelt kérdés

A Tv-ben beszélgettek a csapvízben fellelhető káros vegyületekről. Valaki azt mondta, hogy a hideg víz valamivel jobb a főzéshez, mint a melegvizes csapból folyatott víz, mert az különösen káros az egészségre.

Közben hívattak, így (ha volt is) az okfejtést már nem hallhattam.

Szerintetek igaz lehet?


2015. máj. 29. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tényleg bár ez inkább régen volt veszélyes. Melegítés során nehézfémek oldódnak bele a csapvízbe.
2015. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A hideg "frissebb", nem járt a bojlerben, nem melegítették fel a vízműben.

Minőségre annak is meg kell felelnie, de tény, hogy rövidebb utat járt be, azt pedig döntsd el, hogy Neked melyik a jobb/gazdaságosabb, hogy felmelegíted a tűzhelyen vagy a csapból folyatod.

2015. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagy pont a melegítés jót tesz a víznek, fene tudja.. otthon nem árt átforralni, hogy a csapból a meleg víz min megy át, efelől szakembertől érdeklődnék. Maga a hosszabb út nem feltétlenül gond, aztán össze lehet hasonlítani mérés alapján is a meleg és hideg víz összetételét. Így érdemes a kérdéshez állni, mérésekkel.
2015. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Vagy pont a melegítés jót tesz a víznek, fene tudja"


Ha nem értesz hozzá minek szólsz bele? Ez vonatkozik a 2. válaszolóra is.

2015. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hány szakember válaszolhat egy-egy kérdésre, aki valóban hozzáért? A tényeket talán a helyi vízmű, a kérdező vízrendszerét átvizsgáló szakember adhatja meg, mert az se mindegy, milyen csöveken keresztül jut az akármilyen hőmérsékletű víz a konyhájába.


Itt gyakorlatilag lényegtelen ki milyen hülyeséget mond, de amikor az egészségügy témakörben az "orvosok" olyan tanácsokat adnak amitől még meg is halhat a kérdező, majd nekik áll feljebb, hogy de én "kardilogus vok, ne ugasál". :D

2015. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És 48%-os, ezután kérlek írj már valamit arról, hogy Te mennyire értesz a témához, ha már sikerült leoltanod, érdeklődve várom mi a Te véleményed a kérdésről.


Khmm, előfeltételezésem, hogy inkompetens vagy, szimplán csak jólesett beszólnod valakinek ugyanis semmi rosszat nem írtam, csak arra utaltam, hogy a kérdés valójában eléggé bonyolult és nehezen vizsgálható, komplex. Valamelyest.


De ha számodra nem, akkor kifejtheted az ezzel kapcsolatos tudnivalókat.


Megjegyzem, én is a desztillált, valódi tiszta víz fogyasztását tartom a leghelyesebbnek, tehát minden beoldódott anyagot, szennyeződést lehetne hanyagolni a vízből, de akár meg is indokolhatnád miért káros vagy éppen miért garantáltan biztonságos a csapvíz - csapból származó meleg víz. ;)

2015. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Megjegyzem, én is a desztillált, valódi tiszta víz fogyasztását tartom a leghelyesebbnek"


Desztillált víz mérgező. Másrészt megindokoltam már csak el kéne olvasni?

2015. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Desztvíz. nem mérgező, akik azt gondolják, hogy a viszonylag tiszta víz (! még többszörös desztilláció után sem lesz tiszta a desztvíz!) kémiai, biológiai értelemben hígabb oldószernek számít mint a sima csapvíz vagy ásványvíz, annak először felhívom a figyelmét, hogy nem ért a kémiához és/vagy a biológiához. Ami nem baj önmagában..


Másodszor ajánlom áttanulmányozni, átgondolni mekkora oldott szárazanyagtartalma van a csapvíznek vagy egy átlagos ásványvíznek, és mekkora a desztillált víznek.


Ezek ismeretében beláthatóvá válik, hogy a különbség nem szignifikáns, amit víznek nevezünk az akkora arányban víz, hogy elhanyagolható a benne lévő szennyeződések mennyisége, mármint elhanyagolhatóan kevés. 0 és kevés között változik, ha maguk a szennyeződések nem lennének ártalmasak, akkor a jelenlétük irreleváns lenne. Tehát nincs olyan, hogy ideális mennyiségű szennyeződés, az ideális a 0 lenne, kicsit több pedig nem változtatna semmit. Ha a szennyeződések nem lennének károsak.


A gyakorlatban? A szennyeződések lehetnek ártalmasak, jobb ha nincsenek. Nem vagyunk növények, nem hasznosítunk szervetlen sókat (általában), a vízben sincs értelmes szerepük. Amilyen kis mennyiségben tartalmaznak, nem is lehet szerepük.


A nehézfémes benyögés meg eléggé közhelyes volt.. jah, elvileg kioldódhatnának ilyen anyagok, főleg ha nem megfelelő a csövek anyaga. Ezt mérésekkel lehetne megállapítani. MINT ÍRTAM VOLT.

2015. máj. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem mérgező, de nagyobb az esélyed a hiánybetegségekre, ha csak azt fogyasztasz és mellette nem táplálkozol elég változatosan.

A sima víznek is van oldott ásványianyag-tartalma, azzal ha csak desztillált vizet iszol felboríthatod a nátrium-háztartásod.

Persze lehet inni, a tea finomabb vele, főzni is jó.


Más emberek pedig a kizárólagos ásványvíz-fogyasztásra esküsznek, a további ásványi anyagokkal felturbózott vízre..


Talán az üzlet mozgatja leginkább a dolgot, vagy vegyél ki a vízből mindent, vagy adj még hozzá mindenfélét, de nehogy a sima csapvizet idd meg...

2015. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A nehézfémes benyögés meg eléggé közhelyes volt."


? Ha egyszer így van...


"Desztvíz. nem mérgező"


De, még mindig mérgező, felborul a test ozmózisháztartása, amitől a testek szétdurrannak.

Vagy nem desztillált vízet iszol vagy kamuzol. Különben 1 hét után halott lennél.

De nem értem, ha nem értesz egy témához akkor miért okoskodsz? Néha jobb csöndben maradni.

2015. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!