A csapvíz az káros?
Ha a mentes vizet szeretem, de az pénzbe kerül és tudok rajta spórolni úgy h csapvízet iszom, akkor az káros?
:D
A csapvíz is pénzbe kerül.
Eltérő vidékeken eltérő összetétele van a csapvíznek.. konkretizálhatnál.
Maradnak benne szennyező anyagok, bár többnyire valószínűleg nem ettől betegszenek meg az emberek. Vízszűrő 60 rugó körül indul :)
Mi lenne káros benne? Több az az ember, aki a csapvizet issza, mint a ki vásárol ásványvizet.
A csapvíz a legkevesebb, ami ma káros az emberre a mindennapokban.
Általánosságban: nem. Egyes helyeken igen, de ott a lakók legtöbbször tudják ezt. Budapest vezetékes vize kifejezetten jó. Sehol nincs olyan víz, amelyikben az oda nem való anyagok egészségügyi határérték felett lennének. Ha valami miatt elszennyeződik a víz, akkor ott a szolgáltatást felfüggesztik a hiba elhárításnak idejére, s lajtos kocsiban visznek vizet, vagy zacskósat.
A palackozott vizek között is van fantázianévvel ellátott csapvíz.
Persze, objektív pontozás..
Gyakorlatilag ugyan azt állítottam (1. válasz) mint a 2. válaszoló, egyik válasz 68%-os másik 100%-os.
KAMUUUUU
A csapvíz a legtöbb megyében teljesen egészséges és olcsó.
pesten 220 forintért ad a vízművek 1 köbméter ívóvízet.
És a pesti csapvíz ásványi anyag tartalma kb annyi mint a tesco gazdaságos vízé.
És azért a 220 forintért kapsz pár liter "ásványvízet.
csapvízből meg 1000 litert adnak ennyiért:-D
Az ásványvíz fogyasztás csak egy jóléti bugyutaság, divat.
Régen mindenki(kb 10-15 éve lett divat az ásványvíz) a csapvízet itta, meg a kút vizet és elég jól elvoltak az emberek:-)
Az ásványviz nagy biznisz, a palackozóknak.
Utolsó válaszoló elég jól összeszedte.
Azt még érdemes tudni, hogy a vizekben lévő szervetlen ásványi anyagok számítanak-e bármit is. Nem is biztos, hogy a szervezetünk ezeket felhasználja. Növények mondjuk fel tudják venni.
Engem inkább zavarnának a vízben lévő szerves vegyületek, csapvízben gyógyszermaradványok, ásványvízben esetleg csomagolásból kioldódó vegyszerek.
A 7-es valóban összeszedte...a hangzatos közhelyeket.
Inkább attól függ a csapvíz fogyaszthatósága, hogy mi a vízbázis, ill. milyen állapotúak a vezetékek, amint azt fentebb leírtam.
Pl. a Duna partján fekvő Neszmélyen olyan kénes a csapvíz, hogy méterekről érezni, ha kiengeded. Nem artézi a vízvázis, hanem dunai tisztított... Egészségére, aki szereti.
Másik.
Bp., XX.sz.eleji gyárépület, most iroda kb. egykorú vízvezeték-rendszerrel. A takarítókon kívül alig nyitnak csapot, felső szinten gondolhatod, mennyire friss lehet a csapvíz.
Ami a szerves vegyületeket illeti: 8., igazad van, ki tudja mit eredményeznek a Dunába pisilt fogamzásgátlók, antibiotikumok. De ez megint csak a Duna-vizet ivókat érinti.
9 es
Pesten nem közvetlen a Duna vizét isszuk, hanem a Duna meletti ártézi kutakból kinyert vizet amit egy természetes viz szűrő réteg már megszűrt.
Az a viz önmagában is ívoviz tisztaságú, azért klorozzák hogy a hosszú viz vezetékben amíg elér a fogyasztóhoz még véletlen se szaporodjanak el a baktériumok.
Szerinted a fúrt kútból felhúzott ásványvíz honnan ered?
Az is kapcsolatban van a környezetében lévő élő vizekkel(folyókkal, tavakkal) úgy hogy az is ugyan úgy egy folyó vagy tó vize amit megveszel a tescoban:-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!